DKV BOX EUROPE je schválený pro italské dálnice

9 dubna 2021, 11:42

Společnost DKV, poskytovatel služeb pro mobilitu, nabízí nyní celoevropský mýtný box také pro provoz v Itálii. DKV je tak prvním certifikovaným dodavatelem mimo Itálii, který pro tuto zemi nabízí palubní jednotku kompatibilní s EETS.

DKV BOX EUROPE

Po úspěšném zkušebním provozu schválili provozovatelé italských dálnic DKV BOX EUROPE pro vyúčtování mýta za používání italských dálnic nákladními vozidly a autobusy s celkovou hmotností více než 3,5 t. Italský mýtný systém, za nímž stojí sdružení provozovatelů italských dálnic AISCAT, zahrnuje přibližně 6.600 km dálnic. Kromě Itálie zajistí DKV BOX EUROPE vyúčtování mýta pro nákladní vozidla také v Německu, Belgii, Bulharsku, Francii, Rakousku, Španělsku, Portugalsku a Maďarsku, jakož i při průjezdech tunely Warnow, Herren a Liefkenshoek. DKV tak pokrývá dvanáct evropských mýtných systémů. Již na začátku února získal homologaci DKV BOX ITALIA pro dopravu na území Itálie.

„Itálie je nesmírně důležitou tranzitní zemí mezi severem a jihem. Proto máme velkou radost, že můžeme jako první poskytovatel nabídnout vhodné řešení pro mýto v Itálii také našim zákazníkům v oboru mezinárodní dopravy,“ říká Jérôme Lejeune, ředitel divize mýtného ve společnosti DKV.

Speciálně označené jízdní pruhy na mýtných stanicích ukazují řidičům, v jakém jízdním pruhu mohou použít DKV BOX EUROPE. Již brzy bude možné využívat univerzální boxy také ve Švýcarsku a dalších evropských zemích.

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!