DHL Supply Chain snižuje emise z dopravy solárními panely na nákladních vozidlech

20 listopadu 2020, 10:24

DHL Supply Chain sází ve svém vozovém parku na trvale udržitelnou mobilitu. Dalším krokem na cestě k nulovým emisím je montáž inovativních solárních panelů společnosti Trailar na střechu sedmi středně velkých nákladních vozidel pro rozvážkovou dopravu. DHL Supply Chain bude tato vozidla provozovat nejen na českých silnicích, ale také na Slovensku a v Rakousku.

DHL doprava

„Tým v České republice nasadil ve spolupráci se společností Trailar novou technologii v rámci strategie Go Green a uskutečnil tak další krok k dosažení ‚nulových emisí‘ do roku 2050,“ říká Warren Bodley, ředitel transportu pro střední a východní Evropu společnosti DHL Supply Chain. „Na náš tým jsem opravdu hrdý, protože omezuje znečišťování ovzduší a tím vytváří zelenější a bezpečnější životní prostředí pro všechny. Kromě toho našim klientům nabízíme trvale udržitelná řešení. Těším se na spolupráci obou firem a další ekologické iniciativy.“

Společnost DHL Supply Chain bude mít ve svém vozovém parku v Česku celkem sedm nákladních vozidel vybavených inovativní solární technologií od společnosti Trailar, která sníží emise CO2 o 4,5 tuny ročně u každého vozidla a zároveň zredukuje náklady za tankování a údržbu. Solární panely vyrábějí elektrickou energii ze slunečního záření nebo přirozeného světla. Ta se používá k nabíjení akumulátoru a napájení pomocných zařízení ve vozidle.

K úsporám přispívá rovněž nejmodernější telematický systém, který poskytuje podrobné informace o efektivitě celého systému. Prvních šest vozidel se solárními panely je v provozu od září, sedmé vozidlo bude do vozového parku DHL Supply Chain v Česku zařazeno v prosinci.

„Rozšiřování flotily vozidly s alternativními pohony je součástí našeho dlouhodobého plánu. V poslední době jsme například začali využívat tahače na stlačený (CNG) a zkapalněný (LNG) zemní plyn, testujeme auta s elektromotory. Nyní se nám podařilo realizovat plánované nasazení vozidel, která využívají solární panely,“ říká Peter Badáň, ředitel transportu DHL Supply Chain v Česku a na Slovensku.

Trailar je dceřinou společností koncernu Deutsche Post DHL, která zvyšuje hospodárnost konvenčních užitkových vozidel montáží solárních panelů na jejich střechu. Na začátku tohoto úspěšného příběhu byl oceněný startupový projekt DHL Supply Chain. Společnost Trailar byla založen v roce 2018. U jejího zrodu stáli spoluzakladatelé Aaron Thomas a Denny Hulme. Od té doby získala řešení společnosti Trailar řadu dalších ocenění a byla realizována u rozmanitých druhů vozidel ve vozových parcích společnosti DHL a dalších klientů na pěti kontinentech.

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!