Traktory Zetor se rozrůstají o nové modely řady Primo a Compax

, 29 září 2020, 15:30

Tradiční český výrobce zemědělské techniky Zetor rozšiřuje svoji nabídku moderních traktorů o nové modelové řady s označením Primo a Compax. Jde o kompaktní stroje, které najdou využití především při letní a zimní údržbě obcí, sportovišť nebo firemních areálů. Společnost je vyrábí ve spolupráci s jihokorejským koncernem Tong Yang Moolsan.

Nové traktory Zetor

„Našim cílem je nabízet zákazníkům stroje, které výrazně přispějí k usnadnění jejich práce. Výsledkem toho je právě rozšíření traktorového portfolia v nižších výkonových kategoriích,“ říká Petr Konštacký, ředitel Úseku prodeje a marketingu společnosti Zetor Tractors.

Nové modely byly představeny veřejnosti poprvé v září 2019 v rámci výstavy Agro Show Bednary v Polsku. Vzniklá situace v první polovině roku 2020 v souvislosti se světovou pandemií COVID-19 bohužel nedovolila dodržet plán promo aktivit včetně veletrhu Techagro, proto se forma prezentace nových modelových řad musela přizpůsobit a obejít se bez živých předváděcích akcí.

„V těchto dnech ale již první modely míří ke svým zákazníkům a my věříme, že brzy bude příležitost tyto stroje předvést nejen dalším potenciálním zákazníkům, ale také širší veřejnosti“, dodává Petr Konštacký.  

Zetor Primo

Kompaktní žací traktor je dostupný v bezkabinové verzi s ochranným rámem ROPS.
Traktor je osazen ověřeným motorem Yanmar o výkonu 19 koňských sil, který splňuje nejnovější emisní standard Stage V. Technicky jednoduchý, tříválcový, kapalinou chlazený motor zaručuje potřebný výkon při nízké hlučnosti a úsporném provozu.

Je vybaven hydrostatickou převodovkou se dvěma jízdními rozsahy. Robustní žací ústrojí o velikosti 137 cm se záběrem a výškou střihu 2 – 10 cm patří ke standardní výbavě stroje. Je poháněné středovým vývodovým hřídelem s 2500 ot/min.

Systém pohonu obou náprav (4WD) zaručí vysokou trakci při sečení zejména na svažitých plochách nebo odklízení sněhu. Obsluha stroje se také může spolehnout na maximální přenos výkonu při jakémkoliv natočení kol. Zákazníci navíc ocení hydraulický posilovač řízení. Zadní vývodový hřídel v provedení 540 ot/min.

Zetor Compax

Traktory jsou vybaveny spolehlivými motory Yanmar ve výkonovém rozsahu 25 až 37 koňských sil. Kapalinou chlazené tříválcové motory jsou charakteristické klidným chodem a úsporností. Jsou dostupné se dvěma typy převodovek. Modely Compax HT jsou nabízeny s hydrostatickou převodovkou se třemi jízdními rozsahy (u modelu Compax HT 25 se dvěma jízdními rozsahy).

Traktory jsou sériově vybaveny synchronizovanou převodovkou 12/12 se třemi rozsahy (COMPAX CL 25 je vybaven převodovkou se dvěma jízdními rozsahy 6/2). Zvedací síla tříbodového závěsu dosahuje dle konkrétního typu hodnoty až 12 kN. Traktory jsou u vybraných modelů vybaveny středovým vývodovým hřídelem pro pohon mezinápravové sekačky.

Traktory řady Compax 35 a 40 jsou dostupné i ve verzi s kabinou. Ergonomické uspořádání ovládacích prvků usnadňuje a zjednodušuje práci s traktorem a přispívá k pohodlí řidiče. Stroje jsou navíc vybaveny již v základní výbavě klimatizací a vytápěním a joystickem pro snadné ovládání nakladače, přípojných strojů a nářadí.

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!