Tatra Trucks získala další významnou zahraniční zakázku na hasičské speciály

, 25 srpna 2020, 11:19

Tatra Trucks za první pololetí letošního roku zaznamenala velmi dobré prodejní výsledky a meziročně navýšila výrobu, a to navzdory celosvětové pandemické krizi. Navíc získala další velkou zahraniční zakázku na desítky hasičských speciálů.

Hasičský vůz Tatra Trucks

Kopřivnická společnost je tradičním dodavatelem podvozků pro hasičská vozidla, která slouží po celém světě. Nejnověji získala ve spolupráci se svým dlouholetým partnerem THT Polička zakázku na 41 hasičských speciálů Tatra Force 4×4 s opcí na dalších 5 kusů pro hasičské jednotky spolkové země Braniborsko. Je to první takto velká objednávka hasičských vozů Tatra z Německa.

Nové vozy budou zasahovat především v zalesněných oblastech, proto také německý zákazník požadoval vozy s velmi dobrou průchodivostí těžkým terénem.Tatra dodá jako základ vozidla s konfigurací podvozku 4×4 vybavená motory Cummins standardu Euro 6 o výkonu 291 kW a automatickou převodovkou. Konstrukci a integraci hasičské nástavby má na starosti společnost THT Polička. Finálním dodavatelem je německý dealer vozů Tatra společnost Metallbau & Fahrzeughandel Friedrich. Braniborští hasiči mají podle smlouvy nové tatrovky dostat v letech 2021 a 2022.

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!