Společnost Volvo Trucks pomáhá dopravcům financovat obnovu svých vozových parků

, 1 června 2020, 12:01

Provozovatelé nákladní dopravy musí obnovovat svou flotilu, aby mohli podnikat a zároveň snižovali spotřebu paliva a svou uhlíkovou stopu i během hospodářské krize. Proto společnosti Volvo Trucks a Volvo Financial Services zahájily celoevropský finanční program pro dopravce, kteří potřebují podporu likvidity.

Volvo společnost

Díky evropskému finančnímu programu s názvem „Keep Moving“ nemusí dopravci, kteří obnovují nebo rozšiřují svou flotilu, první tři měsíce platit jistinu ze splátek. Kromě toho získají možnost dvouměsíční pauzy v platbách v průběhu roku.

Od započetí koronavirové pandemie se společnost Volvo Trucks zaměřuje na pomoc dopravcům při udržování provozu nákladních vozidel tak, aby byli schopni dodávat zboží, které je pro fungování společnosti zásadní. V České republice poskytla společnost Volvo Trucks prostřednictvím své dceřiné společnosti Volvo Financial Services podporu více než třetině svých zákazníků.

„Dopravci a řidiči nákladních vozidel se během této krize potýkají  s různými problémy a překážkami a naší povinností je jim maximálně pomáhat jakýmkoli způsobem,“ říká Gustav Märgärd, generální ředitel společnosti Volvo Group Czech Republic.

Celoevropský finanční program byl vyvinut společností Volvo Financial Services, která poskytuje zákazníkům společnosti Volvo Trucks finanční řešení po celém světě. Program poběží do konce června 2020. Je k dispozici pro stávající zákazníky a pro nové zákazníky, kteří chtějí obnovit nebo rozšířit své vozové parky.

„Chápeme, že zvlášť v současné situaci není jednoduché zahájit provoz nového vozidla. Počáteční náklady jsou vysoké a splatnosti zákazníků dlouhé. Program „Keep Moving“ se sníženými počátečními splátkami pomáhá našim zákazníkům při pořízení nového nákladního vozidla“ říká Roman Folk, jednatel společnosti Volvo Financial Services v České republice.

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!