DENSO vyvinul účinnější alternátor s novými, výkonnými diodami

5 srpna 2019, 14:50

Firma DENSO ve spolupráci s dodavatelem polovodičů, Hitachi Power Semiconductor Device Ltd., vyvinula vysoce výkonnou diodu pro alternátory benzínových i naftových motorů, které se budou montovat do nových vozidel od roku 2019. Nová technologie má pozitivní vliv na spotřebu a emise CO2.

Alternátor Denso s novými diodami

Usměrňovací dioda je jedním z dílů alternátoru, který má za úkol usměrnit a transformovat střídavý proud na stejnosměrný. Nově vyvinutá dioda významně snižuje ztrátu energie během transformace proudu. Poskytuje také asi o 6 % vyšší účinnost ve srovnání se standardními produkty a pomáhá snížit spotřebu paliva. DENSO vyrábí 25 milionů alternátorů ročně ve více než 10 zemích, takže pokud by byly všechny diody nahrazeny novými vysoce výkonnými protějšky, emise oxidu uhličitého by se snížily o 30 tun ročně.

Nová dioda byla vyvinuta pro potřeby standardního alternátoru, přičemž si zachovala konvenční tvar. Je to z toho důvodu, že i nadále 80 % vyrobených aut využívá spalovací motor s alternátorem. DENSO se snaží přinášet na trh takové díly, jejichž cílem je rychlé snížení vlivu vozidel na životní prostředí a vytvoření udržitelné společnosti.

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!