Iveco představuje nový Iveco S-WAY: nákladní vozidlo na dlouhé vzdálenosti

11 července 2019, 9:54

Iveco S-WAY představuje první silniční vozidlo v nové řadě Iveco Way. Je vyvinuté tak, aby zajišťovalo kompletní škálu funkcí a služeb zaměřených na řidiče, parametry udržitelnosti a špičkové úrovně propojenosti. Iveco S-WAY bylo uvedeno na celosvětové akci konané v Madridu.

V rámci významného shromáždění konaném na výstavišti IFEMA v Madridu představila společnost Iveco nejen prodejcům své sítě ale také obchodníkům, zákazníkům i zástupcům mezinárodního tisku, svůj nový těžký silniční vůz Iveco S-WAY.

 Iveco S-WAY

Hubertus Mühlhäuser, generální ředitel CNH Industrial, na tomto fóru, které zahájil Gerrit Marx, prezident pro komerční a speciální vozidla, nastínil strategický výhled a vizi společnosti CNH Industrial, Pozvaní byli také přední zástupci světových značek Amazon, Shell a Microsoft, tedy společností, které jsou díky svým inovacím schopny realizovat „kreativní průlomy“.

Hubertus Mühlhäuser ve svém projevu uvedl: „V rámci CNH Industrial je IVECO součástí něčeho většího a využívá synergie z celého uskupení. Tato nová vlajková loď vozidel těžké řady není jen úspěchem značky IVECO, ale je také významným milníkem pro CNH Industrial jako celku.“

Tímto se značka obohacuje o novou řadu těžkých vozidel Iveco WAY, což představuje výrazný posun směrem k poskytování integrovaného dopravního řešení pro zákazníky, které je ekonomicky a ekologicky udržitelné a ve kterém jsou služby související s výrobkem důležitější než samotný výrobek.

K tomu Gerrit Marx ve svém projevu uvedl: “S originálními díly výrobce se chceme stát pro naše dodavatele a zákazníky tím nejsnadnějším i nejinovativnějším řešením a současně přizpůsobovat naše vozidla potřebám řidiče, což dnes představuje více než jen trasu, kterou má ujet. Udržitelnost také znamená naši odpovědnost za to, aby tato práce, která je pro naši společnost klíčová, byla přitažlivější a příjemnější…a to je mnohem více než jen přidávání kůže či dřeva.”

Iveco S-WAY: těžké silniční vozidlo společnosti Iveco pro příští desetiletí

Přebírá veškerá vylepšení od předchozích generací a doplňuje novou kabinu zcela novým designem podle potřeb řidiče a majitele. Tváří v tvář tvrdé konkurenci je personál logistiky povinen zajistit pro své vozové parky maximální provozuschopnost, efektivitu a produktivitu. Nový vůz tento požadavek dokonale splňuje, neboť bez rozdílu poskytuje kompletní škálu funkcí a služeb vyvíjených se zaměřením na řidiče, udržitelnost a novou rozšířenou úroveň konektivity s cílem snížit celkové náklady spojené s vlastnictvím vozu.

Není to pouze produkt, ale nabídka obchodního modelu pokrývající celý životní cyklus vozidla a tím napomáhající zákazníkům společnosti Iveco splnit jejich požadavky.

Konstrukce nové kabiny orientovaná na potřeby řidiče poskytuje dobré životní a pracovní podmínky s prostorným prostředím, ergonomií řízení a dobře rozvržené uspořádání, které kombinuje funkčnost s komfortem. Tato konstrukce také myslí na bezpečnost řidiče díky vyztužené konstrukci (kompatibilní s kabinou ECE R29.03) a mnohem lepší viditelnosti po okolí a za všech podmínek.

Při tvorbě zcela nového designu kabiny společnost Iveco využila všech možností k dosažení úspor nákladů a zvýšení produktivity ve prospěch ziskovosti majitele. Nový design optimalizuje aerodynamický odpor a dále snižuje vynikající spotřebu paliva až o 4 %. K nízkým celkovým nákladům na vlastnictví přispívají také konstrukční prvky, jako je vícedílný nárazník, který výrazně snižuje náklady na opravy, protože v případě poškození je třeba vyměnit pouze poškozenou část.

Iveco S-WAY

Iveco S-WAY: vozidlo se 100 % konektivitou

Nové moderní vybavení „Connectivity Box“ Iveco S-WAY je výkonným nástrojem umožňující připojení a přepínání aplikací. Sbírá, zpracovává a vyměňuje data v reálném čase. Funguje na platformě služeb vyvinuté ve spolupráci se společností Microsoft, která poskytuje bezpečné ukládání a správu dat a mnoho dalších služeb s přidanou hodnotou. Majitelé a řidiči jsou neustále ve spojení s vozidlem na svém mobilním zařízení nebo pomocí PC prostřednictvím uživatelsky přívětivého portálu MyIveco a aplikace.

Iveco S-WAY: udržitelný nákladní automobil

Nový model navazuje na vynikající udržitelný výkon řady těžkých vozidel a dosahuje dalších snížení emisí PM, NOx a CO2. Díky věrnosti svým tradicím kombinuje nízké náklady na vlastnictví s minimalizací emisí. Toho je dosaženo díky exkluzivnímu systému následného zpracování HI-SCR a díky mimořádné spotřebě paliva vyplývající z pokročilé technologie motorů a převodovek Hi-Tronix a několika řešením úspory paliva, jako je Smart EGR.

Pro logistické operátory, kteří chtějí provozovat „zelený“ vozový park, zůstává Iveco S-WAY Natural Power jediným nákladním vozem na zkapalněný zemní plyn o výkonu motoru 460 HP schopným ujet na dálkových trasách až 1.600 km. S tímto vozidlem budou těžit ze všech výhod, které zemní plyn poskytuje, neboť je jedinou bezprostředně dostupnou nízkoemisní alternativou nafty v segmentu těžkých silničních vozidel, jež v porovnání s dieselovými motory snižuje objem emisí pevných částic o 99 %, u objemu NO2 je to o 90 %, a u biometanu je objem emisí CO2 o 95 % nižší, tj. blíží se nule.

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!