Iveco představuje na veletrhu Bauma 2019 širokou nabídku vozidel určených pro stavební průmysl

16 dubna 2019, 14:33

Iveco se účastní s expozicí zaměřenou na sektor stavebnictví ve společném stánku se společností CASE Construction Equipment veletrhu Bauma 2019, který se koná v Mnichově od 8. do 14. dubna 2019.

Vystavená vozidla zastupují širokou nabídku této značky pro všechny možné úkoly –těžební práce, recyklaci, městskou výstavbu a výstavbu silnic – od terénních vozidel určených pro těžký provoz Iveco Astra HHD9 až po řadu Stralis X-Way, která byla speciálně vyvinuta pro stavební logistiku nebo novou generaci Daily 4×4.

Pro sektor recyklace představuje nákladní automobil se sklopným jeřábem Stralis NP 6×2 a pohonem na zemní plyn perfektní řešení, protože kombinuje výhody mimořádně čistého a tichého provozu s výhodami užitné hmotnosti a výkonu, které se vyrovnají modelu poháněnému naftou. Hlučnost pouhých 71 dB (test Piek Quiet Truck) představuje nespornou výhodu při provozu v recyklačních zařízeních.

Díky tomu všemu a díky mimořádné ovladatelnosti, kompaktním celkovým rozměrům, tažné kapacitě (maximální povolená celková hmotnost vozidla 44 tun) a vysoké užitné hmotnosti je tento nákladní vůz ideální pro recyklační provozy.

Nákladní vůz s pevným třístranným sklápěčem Stralis X-WAY vystavený v části expozice, která je věnovaná výstavbě silnic, zastupuje řadu vozů Iveco vyvinutých speciálně pro stavební logistiku, jejímž cílem je vytvoření dokonalého průsečíku mezi vozidly určenými pro provoz na silnici a terénními vozidly.

Sektor městské výstavby uvádí nejlepší model v této řadě Iveco Daily 4×4: první vozidlo 4×4 s maximální povolenou celkovou hmotností 7 tun a užitnou hmotností až 4.300 kg na trhu a možností výběru karoserie v délce až 5 m. Je součástí poslední generace vozidel z řady určené pro provoz na jakémkoliv povrchu, která staví na neomezené univerzálnosti, v této řadě děděné z produktu na produkt, mimořádné odolnosti a vysokém pohodlí při řízení, a rozšiřuje nabídku o nové konfigurace s náhonem na všechna kola, ruční nebo ve své třídě výlučnou 8rychlostní převodovou skříň Hi-Matic a nové verze furgonů.

Expozice určená pro těžební sektor představuje nový model Iveco Astra HHD98x6 Euro VI s maximální povolenou celkovou hmotností 65 tun v konfiguraci výklopného vozu se zpevněnou karoserií 24 m³, plně automatickou převodovkou a speciálním vybavením CE, které umožňuje certifikaci CE podle směrnice o strojních zařízeních. Je součástí řady vozidel Astra určených pro použití v náročných podmínkách mimo silnice v odvětvích zpracujících ropu a plyn, v báňském průmyslu, při těžebních pracích a těžké výstavbě a přepravě.

Na stánku lze nalézt také Daily Hi-Matic v provedení servisního furgonu CASE vybaveného jako mobilní dílna výrobcem karoserií SORTIMO. Tento vůz má ve své třídě exkluzivní 8rychlostní automatickou převodovku IVECO a pohání ho motor F1C 3,0 l s výkonem 180 HP a točivým momentem 430 Nm. Zadní pneumatické odpružení redukuje vibrace a zajišťuje plynulou jízdu pro nástroje a vybavení v mobilní dílně.

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!