DB Schenker z Červeného Kostelce expeduje díly do evropských automobilek

, 2 dubna 2019, 9:18

DB Schenker nedávno zahájil provoz ve skladu v Červeném Kostelci v Podkrkonoší, ve kterém se specializuje na logistické služby pro automotive. Hlavní roli zde hraje blízkost k zákazníkům.

DB Schenker Červený Kostelec

Pro výrobní závod firmy Continental Automotive v nedalekém Adršpachu zde DB Schenker na 1.800 m2 zajišťuje skladování hotových výrobků, jejich distribuci a zpětný tok obalů. Společnost při výběru vhodných prostor zohlednila zejména blízkost k tomuto závodu v Adršpachu, ze kterého bude sklad zásobován. Ve druhé polovině skladu pak probíhají logistické operace pro jednu z významných evropských automobilek.

„Jakékoliv zpoždění ve výrobním procesu je nepříjemné a v automobilovém průmyslu ve svém důsledku také velmi drahé. Chceme proto naše sklady dělat menší, efektivnější a pokud možno co nejblíž našim klientům v regionech,“ říká Tomáš Holomoucký, ředitel společnosti DB Schenker.

Hotové díly ze závodu v Adršpachu – zejména ostřikovací systémy – se v Červeném Kostelci skladují, vychystávají na palety, značí se expedičními štítky a následně odesílají do některé z řady evropských automobilek. Denně se takto expeduje pět kamionů. Do Adršpachu se pak spolu s vrácenými prázdnými obaly pravidelně dvěma kamiony zaváží materiál pro výrobu.

DB Schenker zahájením provozu tohoto skladu pokračuje ve strategii otevírání menších logistických center, které jsou velmi blízko zákazníkovi a splňují jeho specifické požadavky na logistiku.

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!