Známe vítěze ankety Truck of the Year 2019

3 října 2018, 16:26

Na mezinárodním veletrhu užitkových vozidel IAA 2018 v Hannoveru byl vyhlášen vítěz ankety v kategorii nejlepší nákladní vůz roku. Výherce vybrala porota složená z motoristických novinářů 23 evropských zemí.

FORD F-MAX vítěz ankety Truck of the Year 2019

Prestižní titul „Truck of the Year 2019“ získal kamion Ford F-MAX – první vůz po 43 letech, který byl vyroben mimo Evropu – v Turecku.

Ford F-MAX prošel silničními testy v různých kategoriích a statickým hodnocením, a na základě těchto informací jej nezávislí porotci ocenili z hlediska zavedených technologických inovací, komfortu, bezpečnosti, jízdních vlastností, spotřeby paliva, dopadu na životní prostředí a celkových nákladů na vlastnictví. Konkurenty Fordu v soutěži byli Volvo FH LNG a Scania Urban Range.

Prestižní titul "Truck of the Year 2019" získal kamion Ford F-MAX

Nový model, který oplývá prostornou, 2,5 m širokou kabinou s maximálním komfortem a bohatou standardní výbavou je poháněn motorem Ford Ecotorq o výkonu 500 koňských sil a kroutícím momentem 2.500 Nm. I přes to, že proti původnímu modelu se kabina poněkud „nafoukla“, má vynikající aerodynamické parametry, které mj. přispívají k nižší spotřebě cca o 6 % oproti modelu 1848T. Porotcům se také líbil digitální kokpit a adaptivní tempomat.

„Toto ocenění je pro naši značku velmi důležitý krok k další budoucnosti značky Ford Trucks“ prohlásil Haydar Yenigün, generální ředitel společnosti Ford Otosan. „F-MAX je úspěšným výsledkem pětiletého vývoje ověřeného více než 5 miliony kilometrů v 11 zemích na čtyřech kontinentech. Stává se tak důležitým benchmarkem v mezinárodním měřítku. Obrovský dík patří všem našim zaměstnancům, kteří se na vývoji podíleli“ říká Haydar Yenigün.

V České republice se začne nový model prodávat ve druhém čtvrtletí roku 2019.

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!