Evropský parlament o Silničním balíčku nerozhodl

10 července 2018, 8:25

Evropský parlament na začátku července hlasoval o Silničním balíčku. Pro české dopravce i jejich zákazníky bylo bezpochyby nejdůležitější hlasování o vynětí mezinárodní silniční dopravy ze směrnice o vysílání pracovníků. Tento návrh však neprošel o jediný hlas (331 ku 332), a vrací se tak zpět do výboru.

Generální tajemník Sdružení ČESMAD BOHEMIA Vojtěch Hromíř to hodnotí slovy: „Jediný hlas chyběl k vítězství zdravého rozumu, který říká, že uplatňovat stejná pravidla na řidiče mezinárodní dopravy jako na ostatní pracovníky dlouhodobě operující na území jiného státu, je nesmysl. Nic není ztraceno, zdá se, že naše názory v parlamentu získávají stále větší pochopení. Budeme nadále nejen naše europoslance přesvědčovat o tom, že směrnice o vysílání problémy silniční dopravy neřeší. Další hlasování proběhne na podzim.“

Související články

Silniční balíček se zvrhl v boj mezi východem a západem EU
Silniční balíček se zvrhl v boj mezi východem a západem EU

Poslanci EP  dne 14.6. ve Štrasburku smetli ze stolu kompromisní dohodu o pravidlech pro vysílání řidičů, včetně přespávání řidičů v kabinách vozidel či přístupu dopravců na evropský trh, kterou minulý týden schválil Výbor pro dopravu a cestovní ruch (TRAN).

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!