Nákladní a osobní vozidla se vzájemně upozorňují na nebezpečí na cestách

, 9 května 2018, 13:49

Společnost Volvo Trucks zavádí cloudovou službu Connected Safety (propojená bezpečnost), která umožňuje, aby se nákladní vozidla a osobní automobily Volvo vzájemně upozorňovaly na nebezpečné dopravní situace. Díky této průkopnické spolupráci budou moci osobní automobily a nákladní vozidla sdílet informace o dopravním nebezpečí v reálném čase.

Verzi systému Connected Safety pro osobní automobily představila společnost Volvo Cars v roce 2016. Společnost Volvo Trucks nyní představuje vlastní verzi této služby, díky čemuž se nyní budou moci nákladní vozidla a osobní automobily vzájemně upozorňovat na potenciální nebezpečí. To je možné, protože obě společnosti sdílejí data týkající se bezpečnosti mezi svými cloudy.

Systém Connected Safety je vyvíjen tak, aby zasílal upozornění blízkým vozidlům, která jsou ke službě připojena, kdykoli některý řidič aktivuje výstražná světla.

Vozidlo odstavené na krajnici za špatné viditelnosti znamená riziko nárazu zezadu, což může mít vážné důsledky. Upozornění vyslané s dostatečným předstihem nabídne všem řidičům blízkých osobních automobilů a nákladních vozidel příležitost včas zpomalit, přizpůsobit jízdu dopravní situaci a kolizi se vyhnout,“ vysvětluje Carl Johan Almqvist, ředitel oddělení bezpečnosti provozu a produktů Volvo Trucks.

V dlouhodobějším horizontu může být tato cloudová služba obohacena o další bezpečnostní funkce.

Protože tato technologie prochází dalším vylepšováním a do systému se zapojuje stále více vozidel, informace v reálném čase se stanou důležitým doplňkem různých inteligentních bezpečnostních systémů a systémů podpory řidiče, kterými jsou naše nákladní vozidla vybavena již dnes. Connected Safety je začátkem nové fáze našeho neutuchajícího úsilí o zvyšování bezpečnosti řízení a prevence nehod,“ říká Emanuele Piga, ředitel oddělení vývoje nových služeb a řešení pro zákazníky ve společnosti Volvo Trucks.

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!