Benzina zavádí samoobslužné oboustranné tankování pro nákladní vozy

10 srpna 2018, 9:16

Benzina umožňuje řidičům nákladních vozů tankování paliva a doplňování provozní kapaliny z obou stran vozidla. Navíc jako první síť čerpacích stanic přichází s platebními terminály, které umožní v rámci jedné transakce a předautorizace využít současně všechny výdejní stojany v pruzích pro kamiony najednou.

Toto řešení by mělo razantně zjednodušit a zrychlit oboustranné tankování nákladních vozidel. Díky němu nyní mohou řidiči doplnit palivo z obou stran současně. Nový elektronický platební systém Benziny umožňuje řidičům provádět všechny úkony snadno a rychle pomocí venkovního platebního terminálu bez nutnosti žádat obsluhu čerpací stanice o asistenci.

Na terminálu si zvolí, ze kterých výdejních stojanů a v jaké maximální výši chtějí tankovat, a následně u zvolených výdejních míst mohou použít tankovací pistole až ze čtyř stojanů najednou. Systém automaticky vyhodnotí množství čerpaného paliva, případně množství kapaliny, a při naplnění všech nádrží nebo při dosažení finančního limitu se sám vypne a automaticky nastaví údaje k provedení platební transakce.

Pro profesionální řidiče to znamená zrychlení tankování a zjednodušení odbavení, a tak zkrácení doby, kterou musí strávit čerpáním paliva. Systém podporuje platbu všemi kartami, které povolují předautorizaci, tedy bankovními kartami a tankovacími kartami Benzina BUSINESS a EASY či Shell, UTA, DKV a OMV. Platit lze i hotově.

Aktuálně je tento tankovací systém funkční na čtyřech čerpacích stanicích Benzina: na dálnici D5 u obcí Rudná a Drahelčice, na dálnici D1 u obce Střechov a na silnici č. 7 u obce Hora Svatého Šebestiána (č. 348). V letošním roce bude toto řešení spuštěno ještě na čerpacích stanicích na dálnici D8 u obce Siřejovice a na dálnici D1 u obce Rousínov. Během následujících tří let plánuje Benzina takto vybavit celkem 15 čerpacích stanic, zejména na dálnicích a ostatních tranzitních silnicích.

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!