Drama před startem Rallye Dakar: Buggyra mění na poslední chvíli jezdecké složení!

3 ledna 2024, 15:03

Jen pár dní před startem Rally Dakar musel tým Tatra Buggyra ZM Racing udělat zásadní změnu ve složení posádky nového kamionu Tatra Buggyra EVO3. Martin Šoltys se bohužel zranil ve finální části přípravy na slavnou soutěž, za volantem vozu ho nahradí Nizozemec Pascal de Baar. Tím je snad definitivně kompletní sestava týmu, kterou tvoří v kategorii automobilů Aliyyah Koloc a v kategorii trucků také Jaroslav Valtr a Daniel Stiblík.

Buggyra Racing

„Musíme potvrdit, že Martin Šoltys kvůli rekonvalescenci po zranění přijde o start na Dakaru 2024. Podařilo se nám však zajistit adekvátní náhradu, abychom mohli pokračovat v testovacím programu s kapotovaným speciálem. Pascal de Baar je velmi zkušeným závodníkem a věřím, že spolupráce na projektu EVO3 bude fungovat,“ uvedl Martin Koloc, šéf týmu Buggyra.

„Přijít o debut Tatry Buggyra EVO3 těsně před startem se nedá ani popsat. Moc mě to mrzí, že jsem týmu takto zkomplikoval situaci. Je to smůla, ale to ke sportu patří. Teď se musím věnovat léčbě zranění, celému týmu budu držet palce aspoň z domova,“ sdělil Martin Šoltys.

Pascal de Baar měl v lednu původně za volantem MANu plnit roli rychlé asistence v barvách týmu Boucou Assistance. Příležitost řídit Tatru uvítal s radostí.

„Vážím si toho, že šéf Buggyry Martin Koloc oslovil právě mě. Tatra má na Dakaru už desítky let skvělé jméno a je to čest pilotovat tak výjimečný vůz, jakým nová Tatra Buggyra EVO3. I když se s ním seznámím až těsně před startem soutěže, věřím, že budu týmu přínosem,“ uvedl nizozemský jezdec, jehož navigátorem bude krajan Gijsbert Verschoor. Mechanikem zůstává Tomáš Šikola.

Buggyra opět nasadí tři závodní kamiony. Vedle už zmíněné novinky EVO3, nebude na startu Rally Dakar chybět ani zkušený Jaroslav Valtr.  Ten bude v Tatře Phoenix obhajovat výborné páté místo.

Svoji dakarskou premiéru si v lednu odbude Daniel Stiblík. Nováček usedne za volant druhého Phoenixu v barvách Tatra Buggyra ZM Racing.

Rallye Dakar se jede od 5. do 19. ledna 2024 v Saúdské Arábii. Startuje se ve městě Al-UIa, projíždí zemí směrem do legendární oblasti Empty Quarter a končí v Yanbu na břehu Rudého moře.

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!