Závodní tým Buggyra Racing si vybral v Tatře studenta, který pomůže týmu s přípravou na Rallye Dakar 2022

10 listopadu 2021, 12:11

Do letošní přípravy na Rallye Dakar 2022 si závodní tým TATRA Buggyra Racing přivede posilu. Bude jí mladý mechanik Filip Bajora z Nového Bydžova, vítěz nedávné soutěže ve výměně kola, která se uskutečnila v areálu automobilky TATRA TRUCKS v Kopřivnici. Společně se závodníky a mechaniky týmu TATRA Buggyra Racing vycestuje Filip začátkem prosince do Saudské Arábie, aby se zúčastnil přípravy týmu a jeho závodních tater na Rallye Dakar.

Tatra Trucks výměna kola

Automobilka TATRA TRUCKS patří ke společnostem, které podporují duální vzdělávání v oblasti technických oborů na středních školách a odborných učilištích. O tom svědčí i úspěšný projekt TATRA do škol, v jehož rámci vybraní studenti technických středních škol v různých krajích montují z dodaných dílů funkční vozidla TATRA a v kopřivnické automobilce se pak studenti účastní i jejich oživení a uvedení do provozu.

Právě na základě projektu TATRA do škol se povedlo ve spolupráci se závodním týmem TATRA Buggyra Racing zorganizovat soutěž pro studenty těchto škol a učilišť o účast na přípravě závodního týmu na dakarský závod. Společnost TATRA TRUCKS oslovila s možností zapojit se do soutěže všechny školy, které se zúčastnily projektu Tatra do škol a tyto školy následně nominovaly z řad svých žáků vybraného studenta. Své zástupce do projektu vyslaly Střední škola automobilní Ústí nad Orlicí, Střední škola technická a řemeslná Nový Bydžov, Střední odborné učiliště Valašské Klobouky, Střední průmyslová škola dopravní Plzeň a Střední škola automobilní Holice.

Sama soutěž se uskutečnila v areálu kopřivnické automobilky a spočívala v tom, že studenti měli za úkol, za použití vybavení a nářadí, které má k dispozici posádka závodního týmu, vyměnit kolo na závodním speciálu v podmínkách blížícím se reálné situaci na Rallye Dakar. Vítězem soutěže, ve které nerozhodovala podle slov ředitele komunikace týmu Buggyra Racing Jana Kalivody rychlost, ale preciznost provedení a postupy, se stal student Filip Bajora ze Střední školy technické a řemeslné v Novém Bydžově.

Jako vítěz soutěže bude mít Filip Bajora možnost zapojit se do příprav týmu TATRA Buggyra Racing na nadcházející ročník Rallye Dakar, a to přímo v Saudské Arábií. Vítěz soutěže tak má příležitost na vlastní kůži okusit nejen atmosféru přípravy na nejznámější závody ve světě motorismu, ale také načerpat velké množství zkušeností a poznatků od profesionálů. Tým TATRA Buggyra Racing se v Saudské Arábii na začátku prosince zúčastní závodu Hail seriálu FIA BAJAS, na kterém si budou moci závodníci vyzkoušet nástrahy, které na ně čekají na Rallye Dakar.

„Všichni finalisté byli výborní a bylo pro mě potěšením vidět, že i v dnešní době je mnoho mladých lidí, kteří jsou zručnými a výkonnými mechaniky,” řekl Jan Kalivoda, který dodal, že o vítězi rozhodovaly jen drobnosti. Nadcházející 44. ročník Rallye Dakar bude už potřetí za sebou v Saudské Arábií. Odstartuje v neděli 2. ledna 2022 a trvat bude až do pátku 14. ledna 2022.

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!