Goodyear a ETRA zahajují sezónu mistrovství tahačů závody ve virtuální realitě

, 5 června 2020, 12:58

Letošní 24. květen se zapíše do historie FIA Mistrovství Evropy tahačů (FIA European Truck Racing Championship; ETCR) jako památný den, kdy se jeden z největších a nejzajímavějších seriálů závodů na světě přesunul ze závodního okruhu do virtuální reality. Představitelé ETRC a společnosti Goodyear neskrývají nadšeni, že mohli 24. května přivítat zpět řidiče i fanoušky na mimořádné události napínavého motoristického sportu při ETRC Digital Racing Challenge.

FIA Mistrovství Evropy tahačů

Dosavadní šampioni závodů tahačů i noví závodníci, například nejmladší účastník celé sezóny Téo Calvet, čekají na start sezóny 2020 už od začátku roku. Vzhledem k tomu, že skutečné závody byly odloženy a uvede je až zahajovací závod plánovaný na 29. a 30. srpna v Mostě, nemohli se dočkat, aby se zařadili na start alespoň ve virtuálním světě.

V roce 2019 jsem získal juniorský titul v Mistrovství Francie tahačů a teď už se opravdu těším na začátek své první sezóny v ETRC jako člen jednoho z nejlepších týmů na světě – BUGGYRA RACING. ETRC Digital Racing Challenge považuji za skvělý způsob, jak udržet ducha soutěže. Je skvělé, že už teď můžu tímto způsobem nastoupit proti svým soupeřům, ale doufám, že se již brzy utkáme i na opravdovém okruhu! Mým cílem pro sezónu 2020 je skončit v Top 10 a soutěžit o vítězství v Grammer Cupu,“ řekl Téo Calvet, závodník ETRC za tým BUGGYRA RACING.

V neděli 24. května se závodníci zapsaní na celou sezónu FIA ETRC i řidiči, kterým byl vstup povolen mimo pořadí, zúčastnili prvního závodu seriálu ETRC Digital Racing Challenge, který se bude skládat z celkem osmi virtuálních událostí. První střetnutí mezi esy motoristického sportu se uskutečnilo na virtuální trati Hungaroring, kopii slavné maďarské trati, na níž by se za normálních okolností v posledním dubnovém víkendu sezóna 2020 otevírala.

Oba závody úvodního kola na něm vyhrál místní šampión Norbert Kiss. Mladý závodník Téo Calvet skončil v prvním závodě čtvrtý a v druhém závodě byl na čele, dokud se Kissovi po velkém souboji nepodařilo ho předjet a dojet si tak pro své druhé vítězství toho dne. Souboj teď bude pokračovat během druhého kola European Truck Racing Championship Digital Series, které se uskuteční 7. června na další legendární trati – v italském Misanu.

FIA Mistrovství Evropy tahačů

Stejně jako v reálném světě jdou řidiči i do těchto závodů na plný plyn. Je vidět, že si dobře natrénovali, jak ovládat své virtuální tahače ze sedadla zvoleného simulátoru. Herní platforma Assetto Corsa jim umožňuje provádět i personalizaci jejich nákladních vozidel opatřených znakem jejich skutečného týmu a pneumatikami značky Goodyear.

Až do zahájení oficiálních závodů tahačů kamionů se bude ETRC Digital Racing Challenge vysílat na celém světě v podobě dvouhodinových živých přenosů na sociálních sítích ETRC. Virtuální závody monitoruje a kontroluje oficiální zástupce závodů a doprovází je odborný komentář. Nalaďte si jejich druhé kolo v neděli 7. června.

Kalendář ETRC Digital Racing Challenge

  1. neděle 24. května 2020 Hungaroring
  2. neděle 7. června 2020 Misano
  3. neděle 21. června 2020 Slovakia Ring
  4. neděle 28. června 2020 Nürburgring
  5. neděle 5. července 2020 Most
  6. neděle 19. července 2020 Zolder
  7. neděle 2. srpna 2020 Le Mans
  8. neděle 16. srpna 2020 Jarama

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!