De Baar s van den Brinkem dojeli v desítce

7 ledna 2020, 9:24

V elitní desítce dojely hned dva severočeské renaulty ve 2. etapě dakarské rally. Piloti Pascal de Baar a Martin van den Brink si v navigačně náročné prověrce přijeli pro osmé, resp. deváté místo, díky kterému se první jmenovaný probojoval do top ten celkového hodnocení. V cíli jsou všechny čtyři židovické speciály bez větších šrámů.

MKR Technology na Dakaru 2020

„Celou noc jsme nespali, abychom opravili pochroumanou nápravu na Gertově kamionu. To se povedlo, ale je velká škoda, jak velkou ztrátu Gert hned první den nabral, protože ve druhém dnu jeli všichni čtyři kluci výborně,“ sdělil ze Saudské Arábie Mario Kress, šéf konstruktérského týmu MKR Technology.

Druhá etapa z Al Wejhu do Neomu měla celkem čtyři sta kilometrů a téměř tři sta sedmdesát bylo měřených. Tentokrát byl nejrychlejší Bělorus Vjazovič, který si s vesměs s pevným terénem poradil za tři a tři čtvrtě hodiny. Druhý Rus Sotnikov ztratil necelé dvě minuty. Trojice severočeských kamionů se pohybovala kolem desítky.

Stíhací jízda dostala nejlépe postaveného Pascala de Baara na osmou příčku. Krajan Martin van den Brink cíl protnul hned za ním. První hybrid na Dakaru s Gertem Huzinkem nakonec dojel dvanáctý. Richard de Groot z Firemen Dakar Teamu byl klasifikován devatenáctý. „Gert dnes trochu bloudil, Martin dvakrát měnil pneumatiku. I přes náročný začátek ale vládne u všech čtyř posádek velká spokojenost,“ popsal situaci Mario Kress.

Po pondělním vítězství se do čela dostal právě Bělorus Vjazovič. Druhý Sotnikov zaostává o více než čtyři minuty. Pascal de Baar z Riwald Dakar Teamu se probojoval do elitní desítky a ztrácí necelou hodinu. De Groot je šestnáctý, dvě pozice za ním je van den Brink a kvůli potížím a následné dvanáctihodinové penalizaci v první etapě je po té druhé Gert Huzink dvaatřicátý.

V úterý je na programu 3. etapa – okruh začínající a končící v Neomu dlouhý celkově čtyři sta devadesát kilometrů. Měřená speciála má čtyři sta kilometrů. Na posádky čeká převážně písčitý povrch, ale také řada kaňonů a hor. Etapa je dostane na hranici s Jordánskem, ale především do nejvyššího bodu v nadmořské výšce 1400 metrů.

Výsledky – 2. et. – Al Wajh – Neom (367 km):

 1. Viazovich (BLR) MAZ 3:47:44
 2. Sotnikov (RUS) Kamaz +1:46
 3. Karginov (RUS) Kamaz +2:07
 4. Macík (CZE) Iveco +10:47
 5. Nikolaev (RUS) Kamaz +10:52
 6. de Baar (NED) Renault +27:12
 7. van den Brink (NED) Renault +31:57
 8. Huzink (NED) Renault +40:23
 9. de Groot (NED) Renault +55:14

Celkově:

 1. Viazovich (BLR) MAZ 7:29:52
 2. Sotnikov (RUS) Kamaz +4:20
 3. Karginov (RUS) Kamaz +7:12
 4. Shibalov (RUS) Kamaz +13:42
 5. Macík (CZE) Iveco +14:06
 6. de Baar (NED) Renault +58:12
 7. de Groot (NED) Renault +1:30:25
 8. van den Brink (NED) Renault +1:40:58
 9. Huzink (NED) Renault +23:02:24

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!