Macík v kamionu prožene osobáky na Baja Poland

28 srpna 2019, 13:43

Posádka dakarského týmu Big Shock Racing ve složení Macík, Tomášek, Švanda se osvědčila už ve Španělsku, když vyhrála závod Baja Aragon. Teď se čeští závodníci těší na Baja Poland, rally Světového poháru cross country, která startuje 29. srpna.

Macík v kamionu prožene osobáky na Baja Poland

V kabině žlutého kamionu Iveco, pojmenovaného Karel, zřejmě bude veselo. Nový dakarský speciál, vyrobený v sedlčanských dílnách, si to tentokrát rozdá s osobními automobily. Karel totiž bude jediným kamionem ve startovním poli. V Polsku bude chybět jen motocyklista Jan Brabec, který momentálně dostává zabrat na specializované pražské klinice, kde v přísném režimu nabírá formu po zranění z tuniských testů.

Týmový rebel si vede statečně a plánuje, že do 14 dní naskočí na dakarskou motorku. Čas mezi závody, tréninky a prací v dílnách vyplňuje tým Big Shock Racing také organizováním 2. ročníku projektu Posedlí Dakarem, díky kterému se bezprostředně po návratu z Dakaru 2020 v Saudské Arábii Martin Macík a Jan Brabec opět potkají s fanoušky. Po loňském nečekaném úspěchu, kdy byly všechny sály beznadějně vyprodané ještě před začátkem Dakaru, proběhne příští ročník v 9 městech ČR a tour se zastaví také na Slovensku.

Macíkův kamion změří síly s osobními vozy

“Baja Poland je další super trénink na Dakar. Najezdíme stovky kilometrů na rychlé, technické, písečné trati. Potřebujeme dál pracovat na Karlovi, hlavně na detailech tlumení, motoru a kabiny. Navíc nás baví honit se v kamionu s osobáky. Rádi bychom byli v TOP 10,“ říká Martin Macík.

Nový mechanik David Švanda si dále ladí svá hejbátka v kabině, aby měl během jízdy dokonalý přehled o všech důležitých parametrech i kondici týmového kamionu. Pro navigátora Františka Tomáška je důležité zvyknout si na nový vůz a sladit se s Martinem a Davidem, i když navigace v Polsku pro něj bude spíš rutinní záležitostí. Posádka také očekává, že se podaří vyzkoušet výměnu pneumatiky v závodním tempu.

Klan Posedlých Dakarem se znovu sejde

A tým Big Shock Racing se, v čase mezi závody a vylepšováním kondice jezdců či závodních strojů, zaměstnává také přípravou 2. ročníku projektu Posedlí Dakarem. Série besed se rozjede hned po návratu Martina Macíka a Jana Brabce ze Saudské Arábie, v lednu a únoru 2020. Během předchozí tour byly všechny vstupenky beznadějně vyprodány dlouho před termíny akcí.

Čerstvé zážitky, autentická videa promítaná na filmových plátnech nebo historky ze zákulisí nejnáročnějšího motoristického závodu okořeněné osobitým humorem obou českých závodníků, to vše čeká na fanoušky i v příštím roce. A k tomu několik novinek, aby dakarská setkání byla ještě zajímavější.

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!