Etapa na Silk Way pro MKR ve znamení pětek

12 července 2019, 10:06

Čtvrtek byl pro severočeský tým MKR Technology na Silk Way Rally ve znamení pětek. V 5. etapě totiž pilot Martin van den Brink přijel pátý a pátá je i jeho průběžná pozice.

Etapa na Silk Way pro MKR ve znamení pětek

Silk Way Rally se v pátém dnu láme ve své polovině. Posádky za sebou mají pět z deseti etap. Tentokrát si musely poradit s nástrahami typických mongolských stepí i s přejezdem náhorní plošiny v šestnácti stech metrech nad mořem.

„Martin etapu zvládl bez jakýchkoli potíží a jede celkem na pohodu. Je to divoká krajina, a proto všichni věříme, že tenhle styl vydrží a právě díky tomu se nám podaří se blýsknout. Před námi je ještě několik těžkých etap a rozestupy nijak zásadní, takže důležité je neudělat zbytečnou chybu,“ podotkl Daniel Kozlovský, mechanik týmu MKR Technology.

Nejrychleji trasu z Ulánbátaru do Mandalgovi zvládl Rus Karginov, který na téměř tři sta čtyřicet kilometrů potřeboval dvě a tři čtvrtě hodiny. Kamazy ve čtvrtek odpověděly na středeční pódiový hattrick MAZů. Druhý cílem projel krajan Shibalov. Lídr průběžného hodnocení Bělorus Vjazovič byl třetí se ztrátou sedmi minut. Pilot severočeského renaultu Martin van den Brink na pátém místě zaostal o dalších pět minut za vedoucím Bělorusem.

Na čele tabulky celkového hodnocení se nic nezměnilo. Dál vede Vjazovič s MAZem a na paty mu šlape trojice kamazů Shibalov, Karginov a Mardějev. Martin van den Brink si drží průběžnou pátou příčku.

Páteční 6. etapa bude poslední, která se celá pojede na mongolském území. V sobotu totiž posádky překročí hranice s Čínou. Na trati z Mandalgovi do Dalanzadgadu je tentokrát minimální, několikakilometrový přejezd. Měřená speciála má přes čtyři sta kilometrů.

„Půjde o rychlý úsek s širokými stepními cestami, takže bude hodně důležité sledovat navigaci,“ podotkl Kozlovský.

Výsledky – 5. etapa – Ulaanbaatar – Mandalgovi (364/337 km):

  1. Karginov (RUS) Kamaz 2:45:28
  2. Shibalov (RUS) Kamaz +4:18
  3. Viazovich (BLR) MAZ +6:52
  4. Mardeev (RUS) Kamaz +7:28
  5. van den Brink (NED) Renault +11:35

Celkově:

  1. Viazovich (BLR) MAZ 12:34:05
  2. Shibalov (RUS) Kamaz +16:04
  3. Karginov (RUS) Kamaz +18:35
  4. Mardeev (RUS) Kamaz +32:06
  5. van den Brink (NED) Renault +48:29

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!