Van den Brink dojel ve 3. etapě pátý

10 července 2019, 9:02

Rus Karginov ovládl 3. etapu Silk Way Rally. V nejnáročnějším dálkovém závodě světa pak holandský pilot severočeského kamionu Martin van den Brink rychlostní zkouškou projel v pátém nejlepším čase. Průběžně je čtvrtý.

Van den Brink dojel ve 3. etapě pátý

„Etapa byla kopcovitá a na tvrdém písčitém a kamenitém podloží. Záměrně omezujeme výkon, abychom v takových podmínkách šetřili motor a zbytečně mu nedali zabrat víc než je třeba. Auto nám to vrací a Martin jede parádně, když dnes dojel s minimálním odstupem na vítěze. V závěru měl ale nějakou kolizi a nás čeká výměna celé přední nápravy,“ sdělil Daniel Kozlovský, mechanik severočeského týmu MKR Technology, který pro holandského pilota stáje Mammoet Rally Sport připravuje závodní speciál Renault Trucks.

Úterní 3. etapa vyvedla posádky z Ruska do Mongolska. Ujet všichni museli na trase z Ulan-Ude do Ulaanbaataru na sedm set kilometrů. Téměř dvě stě padesát tvořila rychlostní prověrka, na které byl nejrychlejší vítěz Dakaru z roku 2014 Rus Karginov. Na pátém místě na něj lehce přes sedm minut ztratil Martin van den Brink ve svém speciálu Renault CBH přezdívaný Sherpa. V celkovém hodnocení se ale nic nemění. Ve vedení zůstává Bělorus Vjazovič se čtyřminutovým náskokem na Karginova. Průběžně čtvrtý van den Brink zaostává o slabých čtrnáct minut.

Středeční 4. etapa je se svými čtyřmi sty sedmdesáti kilometry druhou nejdelší prověrkou letošního ročníku. Celkově posádky budou muset ujet jen o šest kilometrů více, jelikož zázemí zůstává další den v Ulaanbaataru, kam se všichni budou po etapě zase vracet.

Van den Brink dojel ve 3. etapě pátý

„V Mongolsku jsou cesty šílený. Prakticky celou dobu jedete po zpevněných cestách bez asfaltu. To, že jsme pak dva dny v jednom bivaku, je hotová fantazie. Na autě můžeme dělat klidně celou noc a pak si trochu odpočineme,“ dodal Daniel Kozlovský.

Výsledky – 3. etapa – Ulan-Ude – Ulaanbaatar (691/243 km):

  1. Karginov (RUS) Kamaz 2:26:10
  2. Shibalov (RUS) Kamaz +2:08
  3. Viazovich (BLR) MAZ +3:41
  4. Mardeev (RUS) Kamaz +6:05
  5. van den Brink (NED) Renault +7:24

Celkově:

  1. Viazovich (BLR) MAZ 5:34:05
  2. Karginov (RUS) Kamaz +4:16
  3. Shibalov (RUS) Kamaz +6:05
  4. van den Brink (NED) Renault +13:51
  5. Mardeev (RUS) Kamaz +17:37

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!