Pátý ročník soutěže Optifuel Challenge

, 4 března 2019, 13:57

Soutěž Optifuel Challenge, kterou značka Renault Trucks pořádá od roku 2012, dokazuje její závazek podporovat řidiče při hospodárné jízdě a její globální přístup při snižování spotřeby paliva vozidel hned od první obrátky. Do posledního ročníku soutěže se zapojilo 3.000 řidičů reprezentujících 2.300 společností z 29 různých zemí.

Optifuel Challenge2019 od Renault Trucks

Národní kolo pro Českou republiku probíhá od 1. března do 30. srpna 2019 a bylo otevřeno pro stávající zákazníky značky Renault Trucks, kteří jsou majiteli modelové řady Renault Trucks T Euro 6 s aktivovanou službou Optifleet.

V soutěži je již tradičně reprezentují jejich profesionální řidiči, kteří za volanty řady T měří své síly na mezinárodních a vnitrostátních trasách.

Hodnocení jednotlivých soutěžících probíhá také už tradičně prostřednictvím služby Optifleet na základě těchto pěti kritérii: vypočítaný volný dojezd v km, neúsporná jízda v % litrů, neúsporná jízda v l/100 km, překročení rychlosti a poměr brzdění a zastavení, kdy musí účastníci ujet minimální trasu o délce 12.000 km.

Řidič, který na základě stanovených kritérií dosáhne nejlepšího hodnocení, postoupí jako český šampión v hospodárné jízdě do mezinárodního finále.

Jméno českého šampióna a výsledky všech soutěžících budou zveřejněny po posledním soutěžním dnu, kterým je pátek 30. srpna 2019, na webových stránkách a facebookovém profilu Renault Trucks ČR.

Vítězové z jednotlivých zúčastněných zemí, se pak v říjnu letošního roku utkají
ve velkém mezinárodním finále Optifuel Challenge, během kterého ten nejlepší
z nich získá pro svoji společnost zbrusu nový model Renault Trucks T High 2019 a pro sebe voucher v hodnotě 6.000€.

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!