DB Schenker již 10 let s Jizerskou 50

, 5 února 2019, 13:21

Je to již podesáté, kdy se logistický partner na přípravách legendárního závodu podílí. Za tu dobu DB Schenker mimo jiné přepravil 260 tun materiálu, což je více než 815.000 kelímků, 72.000 startovních čísel, 5 a půl tuny skleněných medailí, a jeho kamiony najezdily více než 21.500 km.

DB Schenker již 10 let s Jizerskou 50

Společnost DB Schenker se jako přední poskytovatel logistických služeb obvykle zabývá přepravou standardního zboží a nákladů od elektroniky a oblečení přes náhradní díly pro automotive až po nábytek. Jeho tým sportovní logistiky má nyní plné ruce práce s logistickými přípravami proslulého závodu Jizerská 50.

Skladba nákladu je velmi různorodá, zahrnuje jak přepravu kelímků, iontových nápojů a občerstvení pro závodníky, tak stanů a zábran pro vymezení prostor a tratě, nebo propagačních materiálů a startovních balíčků. Převáží se také skleněné medaile. Celková váha všech medailí, které DB Schenker v uplynulém desetiletí z poděbradské sklárny Crystal Bohemia dovezl, je 5,5 tuny.

Materiál se na Jizerskou magistrálu sváží od padesáti partnerů a dodavatelů z celé České republiky i ze zahraničí. Nejdelší cestu tradičně absolvují startovní čísla, která řidiči DB Schenker vozí z Itálie. Za 10 let spolupráce s Jizerskou 50 strávili za volantem více než 1.500 hodin, během kterých ujeli více než 21.500 kilometrů. To je zhruba vzdálenost z Čech do Vladivostoku a zase zpátky.

Příprava závodu se obvykle koná v obtížných sněhových podmínkách v horách, kde si poradí jen zkušení řidiči. Navíc je to oblast se zvýšenou ochranou přírody, a proto pro tyto přepravy vyčleňujeme kamiony s nejvyšší emisní třídou,“ říká Tomáš Holomoucký, ředitel společnosti DB Schenker.

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!