Van Kasteren zajel životní výsledek

, 16 ledna 2019, 11:16

Svůj nejlepší dakarský výsledek zajel v 8. etapě pilot severočeského kamionu Renault Trucks Holanďan Janus van Kasteren. V těžké etapě dojel na šesté pozici a celkově je stále těsně za elitní desítkou, která má dvě etapy před koncem nového lídra.

Van Kasteren zajel životní výsledek v Dakaru 2019

Osmá etapa ze San Juan de Marcona do městečka Pisco měřila téměř pět set osmdesát kilometrů a posádky bojovaly o čas na tři sta šedesát kilometrů dlouhé speciále.

Fantastickou jízdu předvedl Rus Sotnikov s kamazem, který měl před druhým van Genugtenem více než dvacetiminutový náskok. Svůj historicky nejlepší etapový výsledek na Dakaru zajel právě holandský pilot Janus van Kasteren, který vede trambusový renault ze Židovic od týmu MKR Technology.

Van Kasteren přijel se ztrátou přesně tři čtvrtě hodiny na vítězného Sotnikova. Rus se po své úterní jízdě dostal do celkového vedení závodu, když do té doby vedoucí muž Nikolajev přijel s hodinovým odstupem a rázem se poměry mezi prvním a druhým zcela otočily. Sotnikov má nyní k dobru takřka půl hodiny. To pátý van Kasteren se drží jen těsně za elitní desítkou na jedenácté pozici.

Na trati ale bojují i posádky, které dostaly druhou šanci. V tzv. „malém Dakaru“ jsou soutěžící hodnoceni dohromady, avšak pilot severočeského kamionu Gert Huzink do cíle projel ve čtvrtém nejlepším čase mezi kamiony, když nejlepším byl opět Martin Macík.

Do cíle v hlavním městě Peru zbývají poslední dvě prověrky. Předposlední 9. etapa má start i cíl v Pisco a měří čtyři sta kilometrů, když jezdcům bude změřeno lehce přes tři sta.

Výsledky – 8. etapa:

 1. Sotnikov (Rus) Kamaz 4:38:06
 2. van Genugten (Ned) Iveco +22:01
 3. Viazovich (Blr) Maz +23:13
 4. de Rooy (Ned) Iveco +25:09
 5. Villagra (Arg) Iveco +27:06
 6. van Kasteren (Ned) Renault Trucks +45:01

 Výsledky – celkově:

 1. Sotnikov (Rus) Kamaz 35:01:35
 2. Nikolaev (Rus) Kamaz +26:49
 3. de Rooy (Ned) Iveco +1:07:43
 4. Villagra (Arg) Iveco +4:09:27
 5. van Genugten (Ned) Iveco +5:09:35
 6. van Kasteren (Ned) Renault Trucks +14:10:32

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!