3. etapa: MKR s Van Kasterenem dojíždí na šesté pozici

, 10 ledna 2019, 9:45

Skvělý výsledek předvedl holandský pilot severočeského kamionu Janus van Kasteren. Ve 3. etapě dakarské rallye přijel v šestém nejrychlejším čase a celkově se probojoval do TOP 10. Etapa přitom patřila k dalším extrémům v dunách, kde své šance na solidní výsledek ztratila řada skvělých jezdců.

3. etapa: MKR s Van Kasterenem dojíždí na šesté pozici

„Bohužel jsme po včerejší nehodě přišli o kamion s posádkou Martina van den Brinka. Martin sice nakonec dokázal sám dojet do cíle druhé etapy, ale škody byly tak velké, že znemožnily další setrvání v soutěži. Musíme to přijmout, protože Dakar je extrémní a nevyzpytatelná soutěž, kde se do potíží snadno dostávají i ti nejlepší,“ podotkl Mario Kress, autor projektu MKR Adventure, který věří, že čest jeho renaultům budou dělat další dva piloti.

Ti jako by jeho přání vyslyšeli. Van den Brinkův parťák z týmu Mammoet Rallysport jel ve 3. etapě jako utržený ze řetězu. Brzy se probojoval mezi elitu a nakonec cílem projel v šestém nejrychlejším čase.

Etapa mezi San Juanem de Marcona a Arequipou měřila bezmála 800 kilometrů. Čas se závodníkům měřil na úseku dlouhém 331 km. Přestože pro mnohé favority se úterní prověrka stala takřka očistcem, židovické renaulty se udržely, přestože i druhý z kamionů z dílny týmu MKR Technology s pilotem Gertem Huzinkem musel bojovat s nástrahami trati. Nakonec cílem projel čtrnáctý.

Ztratil ale i někdejší šampion de Rooy, který přišel o průběžné stříbro a vypadl i z elitní pětice. Vedoucí pozici si udržel lídr Eduard Nikolajev. Janus van Kasteren poskočil do top ten a patří mu devátá příčka aktuálního celkového hodnocení, Gert Huzink je patnáctý.

Během čtvrtého závodního dne čeká na posádky druhá nejdelší měřená prověrka letošního ročníku dlouhá lehce přes čtyři sta kilometrů. Celkově měří trasa z Arequipy do Tacna 664 km a s ní začíná i maratonská část, kdy se posádky budou muset spolehnout jen samy na sebe.

Výsledky – 3. etapa – San Juan de Marcona – Arequipa (798/331 km):

 1. Karginov (Rus) Kamaz 4:26:49
 2. Sotnikov (Rus) Kamaz +4:30
 3. Nikolaev (Rus) Kamaz +5:06
 4. Villagra (Arg) Iveco +11:55
 5. Macík (Cze) Liaz +17:25
 6. van Kasteren (Ned) Renault Trucks +40:55
 7. Huzink (Ned) Renault Trucks +1:43:51

 Výsledky – celkově:

 1. Nikolaev (Rus) Kamaz 9:28:51
 2. Sotnikov (Rus) Kamaz +8:25
 3. Villagra (Arg) Iveco +15:12
 4. Karginov (Rus) Kamaz +18:22
 5. Macík (Cze) Liaz +40:43
 6. van Kasteren (Ned) Renault Trucks +1:58:01
 7. Huzink (Ned) Renault Trucks +2:40:18

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!