Van den Brink přidává na Silk Way další stříbro

25 července 2018, 16:19

Padesát devět vteřin dělilo severočeský kamion od vítězství na Silk Way Rally. Renault Trucks od MKR Technology s pilotem Martinem van den Brinkem přijel ve 4. etapě opět stříbrný.

Holandský pilot dokazuje, že nebýt smolné technické závady v úvodní etapě na rally Hedvábná stezka, mohl by se opět rvát o celkové pódium. To je nyní díky vysoké penalizaci už prakticky nemožné, ale Harskamper, jak se mu díky jeho domovině přezdívá, svůj boj o dílčí úspěchy nevzdává a ukazuje, jaký se v něm i v jeho speciálu ukrývá potenciál.

Kluci se dnes snažili a chtěli urvat zlato, které by si zasloužili, ale jen těsně to nevyšlo. Když vás od vítězství po čtyřech a půl hodinách nedělí ani minuta, je to trochu k naštvání, ale takhle to tu nikdo nebere. Máme radost. Auto jede perfektně a kluci jsou na písku hodně dobří,“ pochválil posádku roudnický mechanik Daniel Kozlovský.

Pátou etapu kolem Astrakhanu dlouhou 366 kilometrů vyhrál ruský pilot Dmitry Sotnikov s kamazem. Na posledním průjezdném bodě na tří stém kilometru ale Martin van den Brink závod ještě s dvouminutový náskokem vedl. Nakonec se ale musel, byť jen těsně, spokojit se stříbrem. Třetí Shibalov už ztratil přes deset minut.

Na čele závodu je stále Rus Sotnikov a za ním další kvartet jezdců na kamazech. Ruské stroje na domácí půdě silně dominují. „Je samozřejmě těžké bojovat s takovou přesilou, ale je vidět, že se to dá. Je k tomu ale potřeba pořádná porce štěstí, kterému se musí jít naproti. V noci jsme proto měnili převodovku. Skončili jsme ráno v půl osmé a v osm už kamion vyjížděl. Silk Way je prostě tvrdá,“ podotkl Kozlovský.

Letošní ročník se zlomil ve své polovině a zbývají závěrečné tři etapy. Pátá prověrka posádky zavede do Volgogradu. Se svými čtyřmi sty čtyřiceti kilometry jde o nejdelší měřenou speciálu. Technická trať bude velmi tvrdá.

Výsledky – 4. etapa – Astrakhan – Astrakhan (420/366 km):

  1. Karginov (Rus) Kamaz 4:28:16
  2. van den Brink (Ned) Renault +0:59
  3. Shibalov (Rus) Kamaz +10:04
  4. Kupriyanov (Rus) Kamaz +13:13
  5. Mardeev (Rus) Kamaz +18:17

Celkově:

  1. Sotnikov (Rus) Kamaz 15:48:31
  2. Karginov (Rus) Kamaz +14:03
  3. Mardeev (Rus) Kamaz +23:49
  4. Kupriyanov (Rus) Kamaz +41:36
  5. Shibalov (Rus) Kamaz +1:13:16

11. van den Brink (Ned) Renault + 215:11:28

Související články

Van den Brink si k narozeninám nadělil na Silk Way stříbro
Van den Brink si k narozeninám nadělil na Silk Way stříbro

Původně však nic nešlo podle plánu. Nejprve byla letošní Silk Way Rally nečekaně zkrácena jen na týden a na území Ruska. Poté těsně před samotným startem byl okolnostmi v rodině přinucen nenastoupit holandský pilot Gert Huzink a hned v sobotní první etapě technické problémy zhatily sen jeho kolegy Martina van den Brinka o celkovém dobrém umístění. Tým se […]

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!