Mistrovství Evropy tahačů absolvovalo Slovakiaring

18 července 2018, 10:24

Největší motoristická událost roku na Slovensku je minulostí. Nejen krásné počasí přilákalo desetitisíce fanoušků na Slovakaring. Adam Lacko z Buggyry si především díky dvěma pódiovým umístěním upevnil druhou pozici. Dvojka Buggyra Oly Janes dnes zaznamenala prozatím největší úspěch letošní sezony.

Lacko si upevnil druhou pozici. Premiérové body pro Janese

Sobota

Superpole

Obhájce evropského titulu Adam Lacko odstartoval závodní víkend na Slovensku na výtečnou a do první jízdy se kvalifikoval nejrychlejším časem. „Super, jsem nadšený. Vyhrát měřák po včerejším trápení a ve skoro domácím závodě mě opravdu hodně těší. Teď už zbývá jen tu výhodu přetavit v závodě za bednu, a je to,“ hodnotil měřený trénink spokojený Lacko.

Oly Janes zaznamenal svůj nejlepší kvalifikační výsledek, když zajel jedenáctý nejrychlejší čas. „Jsem spokojený. Podařilo se mi zajet pěkný čas a jedenácté místo je zatím můj nejlepší výsledek v měřeném tréninku. Snad se do toho začínám dostávat,“ řekl Oly Janes.

První závod

Start první bodované jízdy se Lackovi nepovedl podle představ a propadl se na čtvrtou pozici. „Při startu mi proklouzla spojka a už jsem mohl jen koukat, jak mě všichni předjíždí. Aspoň jsem si trochu zpravil chuť, když jsem psychicky vycukával Sashu a v posledním kole se dostal před něj na stupně vítězů,“ řekl Lacko.

První závod víkendu dokončil Oly Janes na třinácté pozici. „Mojí chybou jsem se dostal mimo trať a měl co dělat abych nezůstal v kačírku. Nevadí, jelo se mi fajn a věřím, že to ve druhém závodě bude lepší,“ doufal Janes.

Druhý závod

Adam Lacko doplatil při druhém startu na agresivitu zbytku startovního pole, když se z důvodu kolize mezi Kissem a Kursimem dostal mimo trať. Z posledního místa se pak dokázal probojovat až na osmou pozici. „Start se mi povedl, ale pak jsem viděl, jak se tam Kursim začal točit a chtěl přibrzdit. Bohužel mě sestřelil a skončili jsme oba v kačírku. Stíhací jízdu z posledního místa jsem si sice užil, ale určitě jsem chtěl víc,“ komentoval druhou jízdu Lacko.

Týmová dvojka Buggyry Oly Janes si v druhé jízdě nepolepšil a skončil na čtrnáctém místě. „Do poloviny závodu to bylo dobré, ale pak přišly problémy s technikou. Musíme se podívatm, co se tam přihodilo,“ řekl Janes.

Neděle

Super pole 2

Adam Lacko zopakoval skvělý výsledek ze soboty a nejrychlejším časem nedělní kvalifikace si vyjel start z první pozice. „Paráda. Vyhrát oba měřené tréninky mě fakt hodně těší. Gumy zde fungují přesně jedno kolo a mně se z toho podařilo vytáhnout maximum. Bylo to ale o chloupek,“ komentoval nedělní kvalifikace Lacko.

Oly Janes si v nedělním měřeném tréninku vyjel start ze sedmé řady. „V prvním kole jsem trochu chyboval, takže jsem se to snažil napravit ve druhém. Vypadalo to dobře, ale pak se mi tam přimotal Vojtíšek a trochu mě vybrzdil,“ řekl Janes.

Třetí závod

Adam Lacko si oproti sobotě v prvním závodu dne polepšil o jednu pozici a dojel druhý. „Start se mi tentokrát povedl a vypadalo to, že se konečně zadaří. Jochen mi to tam ale v nájezdu na cílovku poslal a nedalo se s tím nic dělat. Body za druhé místo beru,“ konstatoval Lacko.

Olymu Janesovi se třetí závod na Slovakiaringu zaryje hluboko do paměti. Právě touto jízdou získal svůj premiérový bod v evropském šampionátu, když dojel na desáté pozici. „Mám velkou radost. Akorát škoda té penalizace. I tak je to ale parádní výsledek. Nejvíc mě těší, že se mi dařilo jezdit dobré časy a držet se na dostřel,“ jásal Oly, který si ze závodu odnesl také pohár za třetí pozici v Grammer cupu.

Čtvrtý závod

Poslední pohárovou jízdu víkendu dokončil Adam Lacko na páté pozici. „Věděli jsme, že se čtvrté řady se toho moc udělat nedá. Gumy už mají něco za sebou, navíc takové vedro. Za umístění jsem nakonec rád,“ řekl Lacko, který si upevnil postavení na druhém místě v průběžném hodnocení šampionátu.

Druhý pilot Buggyry Oly Janes musel po celý čtvrtý závod bránit svou pozici, především před nájezdy Albaceteho a Breretona. „Národní“ souboj nakonec vyhrál Brereton, když se na cílové rovince dostal před Olyho o 3 setiny. „Parádní závod. Ty poslední jízdy mně nějak jdou. Škoda, že se před mě nakonec dostal Shane na cílovce, to zamrzí. Nenechám si ale zkazit závěrečné stupně vítězů. Už se těším do Mostu,“ zakončil víkend spokojený Janes, který si ze Slovenska odváží dva bronzové poháry, a především premiérové body.

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!