Lacko s týmem Buggyra odjíždí z Nürburgringu spokojený

3 července 2018, 14:05

Pro Nürburgring nezvykle krásné počasí přilákalo o víkendu na tribuny desetitisíce fanoušků, před kterými se předvedl i úřadující evropský šampion Adam Lacko.

Pátek

Superpole
Adam Lacko je v průběžném hodnocení už druhýAdam Lacko zariskoval a do měřeného tréninku vystartoval s novými tlumiči, se kterými si ovšem dojel pouze pro sedmé místo. „Víc se z toho bohužel nepodařilo dostat. Zkoušeli jsme nasadit nové tlumiče, ale asi to nebyla nejlepší volba. To, že je z toho až sedmé místo, je bohužel riziko vyrovnanosti letošního ročníku. O to víc z toho budeme muset vyždímat zítra,“ hodnotil úvodní kvalifikaci Lacko, který zde obhajuje tři loňská vítězství.

Na rozhodnutí traťových komisařů doplatil Oly Janes, když mu za vysokou kouřivost zrušili zajetý čas, který by v tu chvíli znamenal šestnáctou pozici. „Cítil jsem, že by to mohl být dobrý čas, ale nakonec mi ho zrušili za kouření. Je to pech. O to víc, že se kouřivost posuzuje pouze vizuálně a rozhodnutí je tím pádem hodně subjektivní,“ řekl zklamaně Oly.

Sobota

První závod
Nedělní kvalifikace potvrdila vyrovnanost letošního ročníku, když mezi prvním a dvanáctým pilotem byl rozdíl pouhých 79 setinDo první bodované jízdy víkendu vyrazil Adam až ze čtvrté řady. Ihned v úvodních metrech ovšem dokázal využít startovního postavení na vnitřní straně dráhy a prodral se na čtvrtou pozici, na které závod i dokončil.

Oly Janes po celý závod srdnatě bojoval, smolný závěr ho ovšem připravil o přijatelný výsledek. „Jelo se mi fajn, ale v závěru mi prasknul kotouč a bylo po šanci na dobré umístění. Příště snad budu mít více štěstí, beru to jako nováčkovskou daň,“ řekl Oly po prvním závodě.

Druhý závod
Třiatřicetiletý pilot ve službách Buggyry Adam Lacko svůj výsledek z první bodované jízdy dokázal ve druhém závodě ještě vylepšit, když dojel třetí. „Mám radost. Na startu se mi podařilo procpat na třetí místo. Pak už to byl takový boj o přežití. Jsem rád, že jsem to udržel, protože Norbert nebezpečně dotíral. Můžeme tak zde slavit první bednu,“  komentoval druhý závod spokojený Lacko.

Druhý pilot Oly Janes byl i přes umístění ve druhé desítce spokojený„Výsledek tak úplně nereflektuje moje pocity. Konečně jsem se při jízdě cítil dobře a sebevědomě. Páté místo v kategorii chrom dnes považuji za úspěch,“ konstatoval Oly Janes.

Neděle

Superpole
Oly Janes se po čtvrtém závodě konečně mohl radovatNedělní kvalifikace potvrdila vyrovnanost letošního ročníku, když mezi prvním a dvanáctým pilotem byl rozdíl pouhých 79 setin. „Nebudu skrývat zklamání. S časem 1:54,2 jsem čekal lepší umístění než páté místo. Konkurence je obrovská a hodně vyrovnaná,“ řekl Lacko, který pak do první nedělní jízdy odstartoval ze třetí řady.

Britský pilot Oly Janes zajel osmnáctý nejrychlejší čas. „Dneska mi nikdo časy neruší, tak je to fajn. Chtěl jsem se dostat pod 1:58, ale i tento čas ujde. Je to malý posun kupředu,“ konstatoval Oly.

Třetí závod
Dramatický třetí závod, ve kterém nebyla nouze o tvrdé souboje, kvůli kterým muselo odstoupit hned několik jezdců, dokončil Adam Lacko na čtvrté pozici. „Startovat na Nürburgringu na vnitřní straně z jiné než první řady, je velké riziko. Jakmile se dostanete do klinče, není úniku. To se mi bohužel také teď stalo. Ovšem jak se tak koukám kolem, mohlo to dopadnout i mnohem hůř. Jsem rád, že jsem v cíli. Určitě jsem chtěl ale víc, než skončit těsně pod stupni vítězů,“  komentoval Lacko třetí bodovanou jízdu víkendu.

To, jak ostrý byl třetí závod dokazuje i odstoupení Olyho Janese v sedmém kole, z důvodu proražené zadní pneumatiky. „Ve čtvrtém kole šli do kontaktu Vojtíšek s Recuencem a ten dostal hodiny. Já se mu pokoušel vyhnout, ale jak se točil, trefil mi zadní kolo a bylo po gumě a vlastně i po závodě. Snad už se mě ta smůla pustí,“ řekl Janes.

Čtvrtý závod
ME tahačů v NürburgringuV posledním závodě projel Adam Lacko cílem na třetí pozici. Po dodatečné penalizaci Kursima třiceti vteřinami za předjíždění na žlutou vlajku, byl Adam nakonec klasifikován jako druhý.  „Start se mi hodně povedl, bylo tam sice pár kolizí, ale nic zásadního. Zkoušel jsem se dostat přes Janiece do vedení, ale ve druhé zatáčce byla žlutá vlajka kvůli Körberovi. Kursim si toho asi nevšiml a předjel mě,“ řekl Adam Lacko, který se v průběžném hodnocení posunul před Kisse a Halmovou na druhou pozici za Hahna.

Určitě jsme chtěli navázat na loňské výsledky, což se úplně nepovedlo. Na druhou stranu jsem se po víkendu posunul na celkové druhé místo a z toho mám velkou radost. Je vidět, že je letošní ročník hodně vyrovnaný a důležité bude hlavně stabilně dokončovat závody, což se v každé jízdě podařilo,“ dodal Lacko.

Oly Janes se po čtvrtém závodě konečně mohl radovat. „Jsem nadšený. Po velkém trápení je z toho na závěr dvanácté místo a druhé v Promoters cupu, takže přeci jen si nějaký pohár domu přivezu. Nakonec můžu odjíždět spokojený, i když vím, že jeden povedený závod nic zásadního neřeší,“ konstatoval na závěr víkendu Oly Janes.

Související články

Účastníky ME tahačů čeká o víkendu závod na Nürburgringu
Účastníky ME tahačů čeká o víkendu závod na Nürburgringu

Týmový manažer Buggyry Jan Kalivoda je plný optimismu a věří, že poslední červnový víkend na ME tahačů v podobě závodu na Nürburgringu bude Adam Lacko bojovat o titul.

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!