Vyznamenání KAMAZu pro Martina Kolomého

22 května 2018, 9:02

Speciálně za Martinem Kolomým a na návštěvu společnosti TATRA TRUCKS a.s. dorazili do Kopřivnice šéf týmu Kamaz Master, sedminásobný vítěz rallye Dakar Vladimír Čagin a letošní dakarský šampion Eduard Nikolajev.

Vladimír Čagin a Eduard Nikolajev absolvovali dlouhou cestu, aby složili hold Martinu Kolomému a znače TATRA. „Musel jsem přemýšlet o tom, co je tím pravým důvodem tak narychlo ohlášené návštěvy. Blíží se další ročník Silk Way Rallye, které Vladimír Čagin šéfuje, pomaličku se již také zbrojí na rallye Dakar 2019, ve vzduchu jsou pořád ještě různá témata související s úpravou technických reglementů Dakaru a další. To vše se mi samozřejmě honilo hlavou,“ říká Ing. Radomír Smolka, místopředseda představenstva a technický ředitel společnosti.

Až, když jsem viděl rozjařené tváře obou chlapíků a padla jejich první slova, pochopil jsem, že přijeli především a vlastně jedině, poděkovat Martinu Kolomému za pomoc na posledním ročníku Dakaru,“ naznačuje vřelou atmosféru setkání Ing. Smolka.

Na pomoc se nezapomíná

V páté etapě letošní rallye Dakar postavila na kola posádka Martina Kolomého se speciálem TATRA PHOENIX G3 svého konkurenta a jednoho z lídrů Kamaz Master týmu Eduarda Nikolajeva. Nehledě na možné obtíže, nehledě na možnou časovou ztrátu…

Martine, řekni mi, proč jsi stavěl na kola zrovna Eduarda? Proč náš Kamaz, vždyť to byla tvoje největší konkurence, bojovali jsme o přední příčky a to nejen v jednotlivých etapách,“ ptal se na oko vážně Matina, legendární Vladimír Čagin a v očích měl onu nesdělitelnou, dakarskou radost. „A proč ne,“ zazněla jednoduchá, ale všeříkající odpověď našeho nejlepšího českého dakarského jezdce.

A to již také Vladimír Čagin vyňal modrou sametovou etuji v níž byl uschována medaile „Za zásluhy o tým“ (медайль за заслуги перед камандой) Kamaz Master a Martina Kolomého slavnostně dekoroval.

Čest a sláva Martinovi a Tatře

Při loňském ročníku Silk Way Rallye, jsem sledoval Martinovu jízdu z vrtulníku. Několik kilometrů jsme nemohli odtrhnout oči od toho, jak to s Tatrou fantasticky umí. Už jsme potřebovali letět i jinam, ale ten pohled byl nezapomenutelný,“ vysekl poklonu Vladimír Čagin našemu jezdci.

V továrně i na polygonu

Druhá část programu návštěvy Vladimíra Čagina a Eduarda Nikolajeva zavedla milé hosty do provozů naší automobilky a k prohlídce Technického muzea Tatra. Nesmělo chybět ani setkání s našimi jezdci, specialisty, členy továrního soutěžního týmu a s pečlivě rekonstruovaným speciálem TATRA 815 6×6 VE „Ostrý-II“ na továrním polygonu.

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!