Tým PETRONAS De Rooy IVECO je připravený na nejnáročnější světové rallye

3 ledna 2018, 13:04

Tým PETRONAS De Rooy IVECO bude soutěžit ve dvou hlavních závodech rallye: Anton Van Genugten a Artur Ardavičus se zúčastní rallye Dakar 2018, zatímco Gerard De Rooy, vedoucí člen týmu, a Wuf Van Ginkel budou bojovat o titul na rallye Africa Eco Race 2018

Tým PETRONAS De Rooy IVECO je připravený na nejnáročnější  světové rallye: Dakar 2018 a Africa Eco Race 2018

První etapa rallye Dakar 2018 začíná 6. ledna na startovním pódiu v Limě. Celá rallye se pak bude skládat z celkem 14 etap rozložených do téměř 9.000 km v Peru, Bolívii a Argentině s cílem v Córdobě.

Rallye Africa Eco Race oficiálně začala 31. prosince v Monaku. První etapa startuje 2. ledna z Nadoru a schopnosti závodníků prověří celkových 6.500 km rozdělených do 12 etap s cílovou rovinkou v Dakaru – 5 etap je v Maroku, 6 v Mauritánii a 1 v Senegalu

Tým PETRONAS De Rooy IVECO je připravený na nejnáročnější  světové rallye: Dakar 2018 a Africa Eco Race 2018

Dva závody rallye, dva kontinenty a jeden tým bojující o vítězství na nejnáročnějších trasách světa. Letos si tým PETRONAS De Rooy IVECO na palubě čtyř vozů IVECO Powerstar bude muset poradit s extrémními terénními podmínkami ve dvou odlišných závodech: Artur Ardavičus a Ton Van Genugten se zúčastní rallye Dakar 2018, zatímco Gerard De Rooy, vedoucí člen týmu, a Wuf Van Ginkel pojedou rallye Africa Eco Race 2018.

Už osmý rok po sobě bude společnost IVECO oficiálním dodavatelem týmu PETRONAS De Rooy IVECO, kterému poskytne vozidla, motory a náhradní díly. Vozidla IVECO Powerstar jsou vybavena motorem IVECO Cursor 13 s výkonem až 1.000 koní, který byl speciálně upraven výrobcem pohonných jednotek koncernu CNH Industrial – společností FPT Industrial.

 

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!