Technika MKR pluje na Dakar

19 prosince 2017, 10:12

Veškerá technika je pryč a není cesty zpět. Tým MKR Technology míří na svůj další Dakar. Ten se nese ve znamení čtyřek. Pro severočeský tým konstruktérů bude jubilejní 40. ročník nejslavnější rally světa čtvrtým v pořadí. Sestava kolem Maria Kresse i tentokrát připravila trojici závodních kamionů.

Technika pluje na Dakar

„Teď na řadu přichází dny, kdy je celé centrum úplně prázdné a máme čas dodělat věci, na které v průběhu roku nezbývá příliš čas. Vlastně bychom nadcházející pracovní program mohli tak trochu nazvat vánočním úklidem,“ usmála se Klára Kress, manažerka stáje MKR Technology.

Uplynulé týdny byly značně hektické. Tým absolvoval v holandském Valenswaardu už tradiční akci RTL GP Pre-proloog, kde se prezentovali holandští účastníci Dakaru. V rámci dlouhodobé spolupráce s Renault Trucks Swiss byl severočeský kamion součástí výstavy užitkových vozidel TransportCH v Bernu. Po řadě týmových prezentací se kompletní technika vydala do francouzského přístavu Le Havre, odkud se speciálně vypravená loď vydala právě do Jižní Ameriky, kde budou od ledna týmy podesáté na tomto kontinentu bojovat o vytouženého beduína.

Technika pluje na Dakar

Nohy na stůl si ale v Židovicích jen tak někdo nedá. Centrum je třeba připravit pro další činnost. „Ještě před Vánoci se k nám stáhnout okruhové speciály týmů VTR a Teamu 14, které za sebou mají francouzský šampionát závodních tahačů. Na vozidlech je třeba provést kompletní servis a připravit je na novou sezónu,“ podotkla Klára Kress s tím, že Vánoce u týmu proběhnout v klidu.  „Od půlky prosince mají všichni volno, abychom si odpočinuli a připravili se v plné síle na lednový Dakar. Do dějiště se prakticky celý tým přesune hned na Nový rok,“ uvedla Klára Kress.

Jubilejní 40. ročník odstartuje 6. ledna v Limě v Peru a s jedním dnem volna skončí po dvou týdnech v argentinské Córdobě (20. ledna). „Štěstí. Nic víc nepotřebujeme. Bude to velmi těžký ročník a všichni víme, že bez pořádné dávky štěstí, se nikdo neobejde. Hodně věcí jsme letos udělali jinak, hodně jsme testovali a porovnávali nastavení tak, abychom dosáhli co nejlepšího výsledku. Auta jsou ve výborné kondici a chceme rozhodně bojovat o co nejlepší umístění, ale štěstí je to, co k tomu nezbytně potřebujeme,“ věří v pozitivní konstelaci hvězd Mario Kress, hlavní konstruktér a autor rally projektu MKR Adventure.

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!