Bridgestone na veletrhu Agritechnica 2017

30 listopadu 2017, 8:57

Společnost Bridgestone se zúčastnila veletrhu Agritechnica, který se konal ve dnech 12. až 18. listopadu 2017. Bridgestone prezentoval své produkty návštěvníkům největšího veletrhu zemědělské techniky na světě.

Odborné veřejnosti byla poprvé představena nová pneumatika Bridgestone Premium VX-Tractor, s níž mohou zemědělci přepravovat větší náklady na poli i na silnici. Kombinace odolné a pružné kostry pneumatiky a dezénu s mimořádně vysokými a dlouhými bloky poskytuje vynikající trakci a zároveň i dlouhou životnost. Kromě vystavených pneumatik Bridgestone VT-Tractor, VT-Combine a VX-Tractor byla v expozici zastoupena také značka Firestone s pneumatikami Performer 95, Maxi Traction 65 a Duraforce UT.

Expozice Bridgestone na veletrhu Agritechnica 2017

Expozice Bridgestone s pneumatikami VT-Tractor, VT-Combine a VX-Tractor

Pro zemědělce je mimořádně důležité, aby při své práci chránili úrodnou půdu. Bridgestone vystavoval kromě zemědělských pneumatik Firestone také své pneumatiky VT-Tractor, které poskytují zemědělcům vynikající trakci na půdě. Speciální pružná konstrukce pneumatiky VT-Tractor, kombinující technologii „Very High Flexion“ (VF) a přepracovaný dezén, umožňuje provoz s nízkým tlakem. Tlak v pneumatice může být až o 0,4 baru nižší než u pneumatik se standardní technologií. To umožňuje zemědělcům nejen přepravovat těžké náklady a současně chránit půdu, ale také šetřit palivo.

Pneumatika VT-Combine s technologií „Improved Flexion“ (IF) byla specificky vyvinuta dle požadavků standardu CFO (Cyclic Field Operations) a nabízí o 20 procent vyšší nosnost než pneumatiky konvenčního standardu (standard ETRTO). Díky tomu mohou být provozovány s nižším tlakem. Období sklizně je pro zemědělce jednou z nejdůležitějších částí roku.

Nové inovativní pneumatiky umožňují efektivní práci a úsporu času díky vyšší cyklické nosnosti při 15 km/h místo dosavadních 10 km/h u konvenčních pneumatik. Pneumatika VT-Combine pomáhá zemědělcům pracovat rychleji a dosahovat lepších výnosů díky vyšší nosnosti, vynikající trakci (v důsledku nové patentované konstrukci bloků), odolnosti, komfortu a ochraně půdy. Zemědělci, kteří používají pneumatiky VT-Combine, zároveň chrání svůj nejcennější zdroj obživy: úrodnou půdu.

V expozici společnosti Bridgestone na veletrhu Agritechnica byla poprvé vystavena nová pneumatika VX-Tractor s rozměrem 710/70 R 42.

Expozice Firestone na veletrhu Agritechnica 2017Firestone vystavoval pneumatiky Performer 95, Maxi Traction 65 a Duraforce UT

Performer 95 je mimořádně úzká a odolná pneumatika pro běžnou údržbu a postřiky polí. Nabízí vysokou nosnost a vylepšenou jízdní dynamiku při rychlosti jízdy až 65 km/h, jakož i vynikající trakci a samočisticí funkci. Pneumatika Firestone Performer 95 Row Crop je vybavena ocelovým nárazníkovým pásem. Tuhý ocelový nárazníkový pás vyztužuje běhoun a poskytuje pneumatice vyšší nosnost při vyšším tlaku.

Firestone vystavoval na veletrhu Agritechnica rovněž pneumatiku Maxi Traction 65, představenou v roce 2016. Její bloky jsou v průměru o 11 procent vyšší než u předchůdce. Tento produkt tradiční značky nabízí v důsledku toho delší životnost s konzistentními provozními vlastnostmi na vysoké úrovni. Maxi Traction má také širší bloky a větší šířku, z čehož vyplývá větší styčná plocha, a tím i delší životnost pneumatiky. V

Značka Firestone byla kromě pneumatik Maxi Traction 65 a Performer 95 zastoupena na veletrhu v Hannoveru také pneumatikou Duraforce UT. Tato pneumatika byla vyvinuta pro zadní, kolové, kompaktní a teleskopické nakladače a vyznačuje se vynikající boční stabilitou. Kromě mimořádné odolnosti vůči poškození proříznutím i průrazem nabízí nejvyšší úroveň adheze na tvrdém povrchu, rovnoměrný průběh opotřebení a dlouhou životnost.

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!