ZETOR prohlubuje spolupráci s významným ruským partnerem KEMP

11 října 2017, 9:47

Na Mezinárodním strojírenském veletrhu v Brně došlo k dalšímu významnému úspěchu ZETORU TRACTORS a.s., když společnost podepsala memorandum o spolupráci s firmou Kovrov Electromechanical Plant (KEMP). 

Návštěva ruské delegace v ZETOR TRACTORS a.s.

Podepsáním dokumentu obě společnosti stvrdily zájem prohlubovat kooperaci, která se týká dodávek sad komponentů a motorů. Zároveň včera došlo k podpisu smlouvy, na základě které ZETOR TRACTORS a.s. dodá v příštím roce do Ruska 450 sad traktorů.

Navíc došlo k podpisu smlouvy na odběr komponentů pro traktory montované v Rusku a nabízené zákazníkům na trhu pod označením ZETOR ANT. Společnost KEMP odebere v příštím roce 450 sad traktorů odpovídajících technické specifikaci FORTERRA 135. Dodávka komponentů bude částečně lokalizována, kdy do Ruska bude dodávána jen část dílů, ze kterých se stroj skládá, a zbývající komponenty si ruský partner bude kontrahovat samostatně. Předmětem zakázky zůstávají motory, převodovky, hydraulika, nápravy a kabina, tedy klíčové komponenty stroje.

„Jsme potěšeni, že se spolupráce s ruským partnerem prohlubuje. Podepsání memoranda vnímáme jako významný milník v dějinách značky a posílení pozic na klíčovém trhu, kterým Rusko bezesporu je. Před několika měsíci jsme oznámili navázání spolupráce s firmou KEMP a během roku do Ruska dodali přes 100 sad traktorů FORTERRA 135. Nyní můžeme potvrdit, že se spolupráce úspěšně rozvíjí a ruský partner navyšuje objem odebraných komponentů. ZETOR je vnímán jako značka zemědělských traktorů, specializujeme se však i na navazování tzv. OEM spolupráce, kdy našim partnerům jsme schopni dodávat traktory v nezkompletovaném stavu, případně jen vybrané komponenty strojů, příkladem je právě spolupráce s KEMP,” říká David Kollhammer, ředitel Úseku pro strategii ZETOR TRACTORS a.s.

ZETOR prohlubuje spolupráci s významným ruským partnerem KEMP

Memorandum se dále týká i záměru spolupracovat v oblasti dodávek pohonných jednotek ZETOR. Společnost KEMP plánuje uvést na trh traktor o výkonu 50 koní, který by využíval motor ZETOR a ruský partner předpokládá uplatnění dalších motorů i mimo agrární segment.

K podpisu memoranda došlo u příležitosti zahájení Mezinárodního strojírenského veletrhu v Brně, kde vystavuje i společnost KEMP. Slavnostního aktu se zúčastnila gubernátorka Vladimirské oblasti Světlana Orlova, velvyslanec Ruské federace v ČR Alexander Vladimirovich Zmeyevskiy a další.

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!