Volvo FH 8×4 tridem s hydraulickým jeřábem nově ve flotile společnosti EDIKT

26 září 2017, 10:18

V září převzala českobudějovická stavební společnost EDIKT nákladní vozidlo Volvo FH 8×4 tridem s hydraulickým jeřábem Epsilon.Volvo FH 8x4 tridem s hydraulickým jeřábem Epsilon

Za účelem dosažení co nejlepší manévrovatelnosti a malého poloměru otáčení byla po zralé úvaze a důkladné technické kalkulaci zvolena konfigurace 8×4 tridem se zvedací a řiditelnou poslední nápravou.  Vozidlo je vybaveno motorem o výkonu 500 koňských sil a 2.500 Nm.

Ve výbavě  má dále automatizovanou převodovku I-Shift s plazivými stupni,  umožňující bezproblémový rozjezd i v těch nejnáročnějších jízdních podmínkách a zároveň výrazně prodlužující životnost spojkového obložení, a také Volvo Dynamic Steering (Dynamické řízení Volvo – VDS) zajišťující řidiči díky lehkému ovládání perfektní manévrovatelnost při pomalé jízdě na stavbě a současně přesnou kontrolu nad vozidlem při jízdě ve vyjetých kolejích.

Volvo FH 8x4 tridem s hydraulickým jeřábem Epsilon

„Při posuzování nabídek byla pro nás prioritní maximální efektivita provozu spolu s nízkými provozními náklady. Líbilo se nám technické řešení, které nabídla společnost Volvo Trucks společně s dodavatelem hydraulického jeřábu, firmou KUHN-MT. Jako univerzální a velmi výkonná se nám jevila hydraulická ruka PALFINGER PK 34 002 SH High Performace F r3Xy s dálkovým radiovým ovládáním. Vzhledem k tomu, že naše stavební činnosti jsou různorodé a plánujeme využití nově pořízeného vozu na celém území ČR, důležitou roli při našem rozhodování sehrálo i pokrytí servisní sítě a její kvalita“, řekl při předání Jan Velíšek, ředitel divize nákup a služby společnosti EDIKT a. s.

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!