Evropský šampionát tahačů poprvé na Slovensku

, 22 února 2017, 10:44

Přestože zatím Slovensko nevyslalo do bojů o vítězství a body jediného truckera, zaznamenalo nemalý diplomatický úspěch. V polovině července se totiž na okruhu Slovakia Ring uskuteční regulérní podnik ME tahačů.

Management Buggyry tuto skutečnost vítá, spokojenost je o to větší, že Slovakia Ring nahradí závod v dalekém Nogaru. „Tímto rozhodnutím nám FIA ušetřila spoustu času a finanční náklady spojené s cestováním, můžeme investovat do marketingových aktivit spojených se závodem, protože Slovensko pro nás pochopitelně představuje zajímavý trh,“ konstatuje Jan Kalivoda, který má pro na první pohled překvapivé rozhodnutí logické vysvětlení. „Slovensko ekonomicky roste, po takových akcích je hlad. Kromě toho má Bratislava velmi výhodnou strategickou polohu. Maďaři přijedou podpořit Kisse, Češi Lacka, z Německa to taky není daleko.“

Adam Lacko, který má jako jeden z mála truckerů se Slovakia Ringem osobní zkušenosti, hovoří o kombinaci adrenalinu a nudy. „Technické pasáže, ve kterých je to o akceleraci, se střídají dlouhými rovinkami. Okruh nabízí minimální prostor k předjíždění, řekl bych, že nebude nouze o strkanice, takže diváci budou spokojeni,“ odhaduje dvojnásobný vicemistr starého kontinentu.

Související články

Obě Tatry Phoenix v cíli letošního Dakaru
Obě Tatry Phoenix v cíli letošního Dakaru

Tým Tatra Buggyra Racing zdárně dokončil těžkou Rally Dakar a do Buenos Aires dorazily obě posádky ve složení Aleš Loprais, Jan Tománek, Jiří Stross a Martin Kolomý, René Kilian, David Kilian. Loprais si na své konto navíc připisuje status nejlepšího Čecha devětatřicátého ročníku slavné soutěže. 

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!