Shořelý Sherpa vstal z popela a pojede Dakar

1 listopadu 2016, 17:07

Zázraky se dějí. Neuvěřitelné se stalo realitou. Renault Sherpa pojede Dakar! V půlce září svět obletěly snímky, jak dakarský speciál z dílny MKR Technology při testování shořel a s tím vyhasly i jeho šance zazářit na Dakaru. Tým se ale nevzdal a nyní hrdě hlásí: Sherpa Dakar pojede!

„Bylo to pro všechny zdrcující. Ano, jedeme vždy na maximum, technika trpí, a proto stále hledáme nejlepší řešení a stavíme lepší konstrukce, abychom v tom extrému patřili k nejlepším. Paradoxně pak veškerá snaha jednoduše shoří při jednom eventu. Bylo to nečekané, strašná rána, ale jak jsem už řekl, i takové věci se mohou stát. O to víc si vážím toho, co se nám povedlo. Během velmi krátké doby jsme zmobilizovali všechny síly, lidé v týmu neuvěřitelně makali a všichni partneři nás podrželi. Společnými silami se nám povedlo něco neskutečného. Ano, Sherpa pojede Dakar,“ potvrdil skutečnost Mario Kress, šéf týmu MKR Technology a hlavní konstruktér.

160913_sherpa_cn001

V polovině září se přitom zdálo, že taková naděje rozhodně nemůže svitnout. Při velkolepém eventu pro Renault Trucks se speciál Sherpa vznítil a celý shořel. Čas a peníze, dvě hlavní veličiny, nebyly zrovna nakloněny na správnou misku vah. A přeci. V týmu se pustili do boje a Renault Sherpa doslova vstal z popela jako bájný Fénix. Kamion poprvé nastartoval tuto středu. Tým teď zahájí ostré testy, aby na speciálu „vychytal“ všechny mouchy. „Ten incident naopak všechny stmelil. Nikdo si nechtěl připustit, že kamion, který na Silk Way bojoval o celkové vítězství a nakonec skončil bronzový, nepojede Dakar. Zahájili jsme dvousměnný provoz, dělali od rána do noci, povolali jsme i sesterskou MKG Group a spolu s Mammoetem a všemi partnery se nám povedla opravdu neuvěřitelná věc,“ je hrdý na svůj konstruktérský tým Mario Kress.

Původní plán se vrací do svých kolejí. Dakar 2017 pojedou opravdu tři kamiony ze severočeského technologického centra MKR Technology v Židovicích. S nimi pojednou holandští piloti týmu Mammoet Rallysport a Riwald Dakar Team, tedy Martin van den Brink, Pascal de Baar a Gert Huzink. Všichni navíc společně budou spolupracovat, aby dosáhli co nejlepšího výsledku. Sherpu povede právě van den Brink, který s ním letos získal zmíněný bronz na Hedvábné stezce. Oba krajané usednou do kabiny trambusových modelů Renault K 520. S ním při své premiéře Huzink vyhrál nedávnou Rally OiLibya v Maroku. „Věřím, že karty osudu nám budou nakloněny a všechnu smůlu jsme si vybrali. Úspěch v rally není založen jen na rychlém voze a skvělých pilotech, ale především na notné dávce štěstí. V týmu všichni dokázali, že se umí prát, že umí bojovat a že se nevzdávají. Jednou toho beduína získáme,“ touží po velkém úspěchu Mario Kress.

Související články

Karavana RENAULT TRUCKS 2016
Karavana RENAULT TRUCKS 2016

Předposlední prázdninový den, úterý 30. srpna patřil vozidlům značky Renault Trucks, která se zákazníkům a partnerům prezentovala v rámci akce Karavana Renault Trucks  2016 v areálu Festival Parku v Hradci Králové. Na 250 hostů mělo příležitost otestovat kompletní modelové řady D, C, K a T.

Sbírka RENAULT TRUCKS SHERPA 2017
Sbírka RENAULT TRUCKS SHERPA 2017

Renault Trucks společně s týmem MKR Technology připravili v minulém týdnu pro své zákazníky a novináře ze zemí regionu Central East třetí ročník akce pod názvem Renault Trucks & MKR Adventure days, která se uskutečnila poblíž slovenské Senice.

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!