Nová řada nákladních pneumatik Conti Eco Gen 5

3 května 2024, 17:10

Společnost Continental představuje pátou generaci své řady nákladních pneumatik Conti Eco. Nový produkt je vyroben s ohledem na požadavky zákazníků v odvětví přepravy, do kterého se stále dynamičtěji promítají nejrůznější regulace. Pátá generace ContiEco splňuje i všechny požadavky taxonomie EU pro vozové parky.

Conti Eco Gen 5

Zcela nově vyvinuté nákladní pneumatiky Continental umožňují dopravním společnostem výrazně snížit spotřebu paliva v regionální i dálkové přepravě, a tím snížit náklady i emise CO2. S novou generací pneumatik Conti Eco se expertům ve vývoji podařilo vyřešit rozpor 2 cílů: nižší valivý odpor vs. vysoký kilometrový výkon. Pneumatiky jsou nyní dostupné v zemích regionu EMEA, tedy i České republice a na Slovensku – v podobě Conti Eco HS 5 pro řízenou nápravu a Conti Eco HD 5 pro hnanou nápravu.

“Naše nová pneumatika navazuje na své úspěšné předchůdce – Conti EcoPlus Gen3+ pro dálkovou dopravu a Conti EcoRegional Gen3+ pro regionální dopravu,” vysvětluje Hinnerk Kaiser, který je ve společnosti Continental zodpovědný za vývoj pneumatik pro nákladní vozy a autobusy. “Nová pneumatika Conti Eco kombinuje nejlepší vlastnosti pneumatik Conti EcoPlus a Conti EcoRegional a posouvá je na novou úroveň.”

To je možné díky optimalizovanému valivému odporu a vyššímu kilometrovému výkonu – dvěma protichůdným cílům ve světě vývoje pneumatik.

“V minulosti, pokud pneumatika jezdila extrémně hladce, a proto potřebovala méně energie k pohonu, to většinou bylo na úkor robustnosti a životnosti,” upozorňuje Kaiser.

Nyní se vývojáři pneumatik ve společnosti Continental zaměřují na zlepšování valivého odporu u všech komponentů – pláštěm počínaje, přes běhoun až po konstrukci pneumatiky. Běhouny díky speciální dvouvrstvé konstrukci (cap base) a inovativním směsím umožňují vysoký kilometrový výkon, značnou odolnost a zároveň optimalizaci valivého odporu. Směs, která je v přímém kontaktu s vozovkou, je vyvinuta s ohledem na vyšší kilometrový výkon a větší odolnost.

Conti Eco HS 5 a HD 5 s nižším valivým odporem a vyšším kilometrovým výkonem

Technické parametry výkonu pneumatiky jsou jasné. Na řízené nápravě umožňuje silnější vrstva běhounu použít směs prodlužující kilometrový výkon, která současně zaručí i nižší valivý odpor. Na hnané nápravě hraje klíčovou roli optimalizovaná konstrukce ramen s inovativním tvarem lamel pro rovnoměrné opotřebení pneumatiky. A to má také pozitivní vliv na kilometrový výkon a životnost pneumatiky. Při konstrukci bylo použito několik typů směsí a také nový tvar patky přizpůsobený optimalizaci valivého odporu. Kombinace těchto opatření vedla ke snížení valivého odporu až o 12 % a zvýšení kilometrového výkonu až o 10 % ve srovnání s předchůdci.

Nové pneumatiky Conti Eco budou k dispozici v mnoha rozměrech, počínaje:

  • 315/70 R 22,5″ Conti Eco HS 5
  • 315/80 R 22,5″ Conti Eco HS 5
  • 385/55 R 22,5″ Conti Eco HS 5
  • 385/65 R 22,5″ Conti Eco HS 5
  • 315/70 R 22,5″ Conti Eco HD 5
  • 315/80 R 22,5″ Conti Eco HD 5

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!