Společnost Rohlig SUUS Logistics rozšiřuje své aktivity v regionu střední a východní Evropy. Otevírá sklad v Bratislavě

8 prosince 2023, 15:42

Společnost Rohlig SUUS Logistics, přední logistický provozovatel ve střední a východní Evropě, otevřela svůj první sklad na Slovensku. Nová investice, která se nachází v Bratislavě, je víceúčelovým logistickým centrem, které zahrnuje jak sklad, tak překládací terminál. Tato dvojí funkce zvyšuje efektivitu manipulace se zbožím a jeho distribuci na místní trh a do dalších zemí regionu střední a východní Evropy.

 Rohlig SUUS Logistics Bratislava

Nový sklad o rozloze 2.300 m2 pojme až 1.500 europalet na moderních regálech. Kromě toho společnost SUUS nabízí ve slovenské pobočce řadu služeb s přidanou hodnotou (např. vychystávání objednávek nebo společné balení). Plánuje se také rozvoj celních služeb. Umístění skladu má navíc klíčový význam pro dopravní služby poskytované největším polským provozovatelem. Objekt se nachází v blízkosti dálnice D1, která spojuje Slovensko, Českou republiku, Polsko, Maďarsko a Rakousko. Kromě skladovacích služeb klade SUUS velký důraz na rozvoj hromadné silniční dopravy a také letecké a námořní přepravy v regionu.

„Mnoho investorů vnímá střední a východní Evropu jako jednu obchodní oblast. Proto SUUS dynamicky rozvíjí své služby v regionu střední a východní Evropy – v současné době na Slovensku -, ale chceme v těchto aktivitách pokračovat i v našich dalších pobočkách. Vybudování rozsáhlé sítě propojení a skladů je jedním z prvků, které nás přibližují k našemu strategickému obchodnímu cíli, aby se společnost Rohlig SUUS Logistics stala klíčovým hráčem v oblasti logistických služeb ve střední a východní Evropě,” říká Artur Malarski, člen představenstva společnosti Rohlig SUUS Logistics, odpovědný za rozvoj podnikání v regionu střední a východní Evropy.

Nová investice společnosti SUUS je dalším důležitým krokem v její mezinárodní expanzi.  V loňském roce otevřel polský provozovatel svůj první zahraniční sklad v České republice a letos otevřel další, čímž rozšířil provozní možnosti společnosti. Kromě toho SUUS v červnu koupil českou společnost Joppa Logistics, která se specializuje na skladovací služby a sběrnou silniční dopravu. Kromě České republiky a Slovenska má Rohlig SUUS Logistics pobočky také v Maďarsku, Rumunsku, Slovinsku a také v Kazachstánu.

„Slovenská ekonomika je založena na vývozu zboží mimo jiné z automobilového a elektrotechnického průmyslu a tyto společnosti potřebují ke svému růstu komplexní logistické služby. Proto jsme otevřeli náš sklad, abychom našim zákazníkům poskytli potřebnou podporu,” vysvětluje Michal Sisolak, ředitel pobočky Rohlig SUUS Logistics na Slovensku. Kombinace logistického skladu a překladiště výrazně urychluje logistické procesy, včetně odbavení zásilek po moři, silnici nebo letecky a jejich další distribuci na Slovensku nebo v zemích střední, východní a jižní Evropy,” dodává.

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!