Továrna v Bourg-en-Bresse spustila sériovou výrobu Renault Trucks T & C E-Tech

27 listopadu 2023, 15:29

Výroba těžkých elektrických nákladních vozidel Renault Trucks byla v těchto dnech spuštěna v továrně francouzského výrobce v Bourg-en-Bresse. Továrna montuje nákladní vozidla značky více jak 60 let a nyní zahájila sériovou výrobu Renault Trucks T a C E-Tech. Tyto modely určené pro regionální distribuci a obory spojené s městkou výstavbou jsou nejnovějšími přírůstky do 100% elektrické řady Renault Trucks, která je nejširší na evropském trhu, a to v rozmezí od 650 kg do 44 t.

Renault Trucks T a C E-Tech pokrývají prakticky všechny aplikace městské výstavby a regionální distribuce. Ať už se jedná o přepravu zboží, stavebních materiálů nebo například průmyslového odpadu, vozidla lze přizpůsobit jakémukoli typu nástavby díky třem typům pomocného pohonu (PTO): elektrickému, elektromechanickému anebo na převodovce.

Renault Trucks T E-Tech a C E-Tech s celkovou hmotnost 44 tun lze objednat v konfiguraci tahač 4×2 a 6×2 s hlubokou kabinou a rozvorem 3 900 mm nebo podvozek 4×2, 6×2 a 8×4 tridem s krátkou nebo hlubokou kabinou a s výběrem z jedenácti rozvorů od 3 900 do 6 700 mm.

Renault Trucks T a C E-Tech mohou být vybaveny dvěma nebo třemi elektromotory s kombinovaným výkonem až 490 kW (660 k).

Pro uspokojení potřeb zákazníků z hlediska dojezdu a činnosti lze modely Renault Trucks T a C E-Tech vybavit čtyřmi až šesti lithium-iontovými akumulátory s výkonem 390 až 540 kWh. Akumulátory lze plně dobít střídavým proudem (AC) do 43 kW nebo stejnosměrným proudem (DC) do 250 kW. Tato vozidla budou poskytovat dojezd až 300 km na jedno nabití a až 500 km s mezi dobíjením (250 kW) v délce jedné hodiny (u vozidla vybaveného 6 sadami akumulátorů).

Akumulátorové články a moduly, dodávané společností Samsung SDI, jsou montovány
v belgickém Gentu v závodě skupiny Volvo, jejíž součástí je i značka Renault Trucks.

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!