Volvo FH Electric získalo ocenění „Truck of the Year 2024“

23 listopadu 2023, 11:02

Společnost Volvo Trucks získala prestižní ocenění v oboru za svůj model Volvo FH Electric. Je to vůbec poprvé, co toto ocenění získalo elektrické nákladní vozidlo.

Volvo ocenění Truck of the Year 2024

Při zdůvodňování svého rozhodnutí porota ocenila výkon elektrického nákladního vozidla, bezproblémovou akceleraci, ticho a chování bez vibrací.

„Uvedením modelu FH Electric společnost Volvo Trucks dodala na trh nejmodernější řadu bateriových elektrických vozidel, která jsou vhodná pro širokou škálu přepravních operací. Je to důkaz toho, že energetická transformace nabírá na síle i v dnešním náročném podnikatelském prostředí,“ uvedl Gianenrico Griffini, předseda představenstva International Truck of the Year. 

Roger Alm, prezident společnosti Volvo Trucks, převzal prestižní ocenění včera večer během slavnostního předávání cen na veletrhu Solutrans Transport Exhibition ve francouzském Lyonu.

„Jsem velmi hrdý na toto uznání, že náš model Volvo FH Electric získalo vysoce respektované ocenění. Poprvé v historii zvolil dopravní průmysl elektromobil nákladním vozidlem roku. Volvo FH Electric představuje novou éru v nákladní dopravě a získání tohoto ocenění jasně ukazuje, že přechod na dopravu s nulovými emisemi probíhá tady a teď,“ komentoval Roger Alm. „Chci upřímně poděkovat všem, kteří k tomuto úspěchu přispěli. Je založena na skvělé týmové práci s vášní a odhodláním našich fantastických kolegů v rámci skupiny Volvo Group a na úzké spolupráci s našimi váženými zákazníky, partnery a dodavateli.“

Je to již počtvrté, co byl kultovní model Volvo FH vyhlášen nákladním vozidlem roku. Volvo FH je jedním z nejúspěšnějších modelů v oboru vůbec s téměř 1,4 miliony prodaných nákladních vozidel po celém světě.

Volvo FH Electric může pracovat s celkovou hmotností 44 tun. Výroba modelu Volvo FH Electric byla zahájena v roce 2022 v továrně Volvo ve švédském Göteborgu a v roce 2023 byla zahájena výroba v továrně v belgickém Gentu.

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!