První přejezdová deska Goodyear byla nainstalována v České republice

13 září 2023, 13:24

První přejezdová deska Goodyear CheckPoint byla v ČR nainstalována ve společnosti STEBAL Spedition, s.r.o., v Dubí. Skupina STEBAL provozuje v Evropě více než tisíc velkoobjemových souprav.

Goodyear CheckPoint je propojený systém kontroly pneumatik, který čte stav pneumatik a parametry vozidla během několika sekund při přejezdu přes speciální desku v zemi.

Špičková pozemní deska vybavená speciálními senzory a kamerami automaticky měří a analyzuje hloubku dezénu pneumatiky, tlak v pneumatikách a zatížení vozidla a náprav během několika sekund. Vestavěný design spojený s technologií RFID nebo rozpoznáváním SPZ umožňuje dynamické a rychlé kontroly velkého množství vozidel.

V kombinaci s uživatelsky přívětivým zobrazovacím terminálem a mobilními a webovými aplikacemi poskytuje Goodyear CheckPoint okamžité zobrazení stavu pneumatik, což umožňuje proaktivní sledování a preventivní údržbu vozového parku.

Kamil Kasan, jednatel společnosti Stebal Spedition, s.r.o., uvedl: „Na základě nabídky od společnosti Goodyear Czech jsme se rozhodli pořídit měřící přejezdovou desku Checkpoint, která nám umožní automatický monitoring všech pneumatik na našich vozidlech, která se vrací do naší centrály a vždy při příjezdu musí projet tímto kontrolním měřícím bodem.

Největší benefit, který od Checkpointu očekáváme, je, že naše vozidla nebudou vyjíždět na silnice s opotřebenými nebo špatně nahuštěnými pneumatikami. Tím předejdeme případným nepředvídaným defektům či pokutám v zahraničí a s tím spojenými vysokými platbami v těchto nouzových případech. Dále bude zajištěno odhalení nedohuštěných pneumatik a díky jejich korekcí budeme provozovat naše vozidla při správných provozních podmínkách. Očekáváme úspory zejména ve spotřebě pohonných hmot, a tedy i celkové snížení nákladů, nejen na pneumatiky.“

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!