Renault Trucks digitalizuje interiéry kabin

27 června 2023, 10:28

Značka Renault Trucks představila významná vylepšení v oblasti pohodlí a bezpečnosti řidičů u svých nákladních vozidel modelových řad T, T High, C a K. Výrobce optimalizoval vybavení kabin, aby spojil pohodlí, ergonomii a vybavil svá nákladní vozidla pokročilými technologiemi pomocných asistentů řízení pro zvýšení bezpečnosti na silnici. Tyto funkce budou k dispozici také u 100 % elektrických modelů Renault Trucks T & C E-Tech.

Se závazkem neustálého zlepšování svých vozidel nabízí Renault Trucks řidičům bezpečnější, funkčnější a pohodlnější pracovní prostředí. Za tímto účelem výrobce inovoval svou řadu těžkých nákladních vozidel Renault Trucks T, T High, C & K o nové bezpečnostní prvky a přepracovává vybavení kabin pro ještě větší pohodlí za volantem, a to i během přestávek. Tyto inovace budou k dispozici také u vozidel Renault Trucks T & C E-Tech, která byla právě uvedena na trh.

Optimalizovaná jízda a pohodlí na palubě

Kabiny vozidel byly optimalizovány tak, aby poskytovaly řidičům příjemnější pracovní prostředí, které kombinuje ergonomii, pohodlí na palubě a produktivitu. Přístrojová deska je vybavena novým 12palcovým nastavitelným hlavním digitálním displejem, který doplňuje sekundární multifunkční dotykový displej s intuitivním rozhraním Android Automobile pro rychlý přístup k aplikacím. Řidiči mohou pomocí ovládacích prvků na volantu bezpečně ovládat hlavní displej a funkce sekundární obrazovky, včetně telefonních hovorů a ovládání hudby. Pro ještě větší pohodlí se na obrazovce zobrazuje také navigace a záznamy z kamer. Vozidla mohou být vybavena také bezdrátovou nabíječkou telefonu.

Renault Trucks T, T High, C & K a Renault Trucks T & C E-Tech jsou vybaveny sloupkem řízení, který lze nastavit ve třech otočných bodech. Řidiči si tak mohou nastavit polohu, která jim nejlépe vyhovuje a je přizpůsobena jejich osobním preferencím. Sloupek řízení lze nastavit pomocí nožního zámku volantu na podlaze, který umožňuje nastavit polohu i sklon volantu. Přesně a bezpečně s oběma rukama na volantu s okamžitým uzamknutím správné polohy.

Pokročilé technologie pomocných asistentů řízení

Modelová řada těžkých nákladních vozidel Renault Trucks 2024 přináší nejnovější technologie pomocných asistentů řízení a nejúčinnějšími brzdovými systémy, které zajišťují bezpečnost řidičů, jejich nákladu i ostatních účastníků silničního provozu.

Radary a kamery jsou umístěny kolem celého vozidla a rozšiřují zorné pole řidiče. Tato zařízení pomáhají zajistit bezpečnost účastníků silničního provozu, zjednodušují manévry a snižují riziko nehod. Volitelně lze přidat až pět kamer, které sledují okolí vozidla, jeho náklad nebo točnici.

Řidiči jsou automaticky informováni o tlaku v pneumatikách vozidla a návěsu a
v případě jakýchkoli anomálií jsou na ně upozorněni senzorem, což zabraňuje nadměrné spotřebě paliva nebo prasknutí pneumatik. Vozidla jsou rovněž vybavena rychlostním asistentem (ISA) s kamerou, který detekuje rychlostní limit a upozorňuje řidiče na jeho překročení, čímž předchází nehodám a pokutám.

Pro zajištění maximální bezpečnosti mohou být vozidla Renault Trucks T, T High, C & K vybavena airbagem řidiče v kombinaci s předpínačem bezpečnostních pásů (standardní výbava vozidel Renault Trucks T & C E-Tech).

V neposlední řadě výrobce nabízí pro další snížení spotřeby paliva, a tím i emisí CO2, systém Optivision založený na mapové topografii, který během jízdy přenáší údaje do palubního počítače, za účelem optimalizace strategie řazení. Součástí jsou také moduly Check a Map systému pro správu vozového parku Optifleet, které umožňují sledovat a optimalizovat styl jízdy a plánovat jízdy efektivněji. Tato funkce je standardně k dispozici ve vozidlech Renault Trucks T&C E-Tech.

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!