Czechoslovak Group a Tatra Trucks budou mít největší expozici na veletrhu IDET 2023

23 května 2023, 13:59

Na brněnském výstavišti ve dnech 24. až 26. května probíhá veletrh IDET, který oslaví 30 let od svého prvního konání. Tradičními vystavovateli jsou firmy holdingu Czechoslovak Group (CSG) a kopřivnická automobilka Tatra Trucks. Společná expozice firem CSG a Tatry představí řadu exponátů jak v hlavní výstavní hale na stánku č. P 038, tak na venkovní ploše u pavilonu P a na polygonu dynamických ukázek. Svou rozlohou i počtem exponátů bude vůbec největší na veletrhu.

Tatra Trucks

Na stánku se budou prezentovat firmy Tatra Trucks, Tatra Defence Vehicle, Excalibur Army, Retia, Eldis, MSM Group, Karbox, Excalibur International, Česká letecká servisní a Fiocchi Munizioni.

„Veletrh IDET je největší přehlídkou obranných technologií v Česku a je také velkou příležitostí prezentovat produkty a služby zástupcům české armády a ministerstva obrany i zákazníkům ze střední Evropy. Navíc Česko a Evropa jsou domovské regiony většiny našich firem, proto je pro ně IDET velmi důležitá událost, o čemž svědčí i velikost naší expozice,“ řekl Radim Ochvat, ředitel korporátních vztahů, komunikace a marketingu holdingu CSG.

Kopřivnická Tatra Trucks na IDET přiveze několik vozů modelových řad Tatra Phoenix a Tatra Force. „Hlavním lákadlem naší expozice bude novinka představující kontejnerový nakladač Tatra Phoenix 8×8 s prodlouženým podvozkem a pancéřovanou kabinou. Vůz jsme společně s firmou Tatra Defence Vehicle, která pro něj vyvinula kabinu, přihlásili do soutěže o Zlatý IDET,“ přiblížila Alena Hegnerová, marketingová ředitelka automobilky. „V rámci souběžně probíhajícího veletrhu PYROS 2023 navíc ve světové premiéře a za účasti řady hostů a médií odhalíme novou generaci modelové řady Tatra Force s krátkou i dlouhou kabinou ve verzích určených pro hasičský záchranný sbor,“ dodala Alena Hegnerová. Tatra na venkovních výstavních plochách i v rámci dynamických ukázek předvede také další provedení stávající řady Tatra Force, která je jejím stěžejním produktem pro armádní sféru. K vidění budou logistické vozy s podvozky 4×4 a 6×6 určené pro českou armádu nebo zákazníky na Blízkém východě či ve východní Asii.

Další kopřivnický podnik Tatra Defence Vehicle (TDV) vystaví na společném stánku CSG nejen sériové provedení pancéřovaného vozidla TITUS ve verzi místo koordinace palebné podpory (MKPP), které je určeno pro Armádu České republiky.

Šternberská společnost Excalibur Army představí nejnovější dělostřelecký systém ve svém portfoliu – houfnici Morana, která bude mít v Brně českou výstavní premiéru. Morana představuje zcela novou konstrukci se zbraní ve standardní ráži 155 mm NATO s délkou hlavně 52 ráží. Je postavena na rozšířeném podvozku Tatra 8×8 a svou koncepcí se výrazně liší od předchozích konstrukcí Excalibur Army v této kategorii zbraňových systémů. Na venkovní výstavní ploše i během dynamických ukázek Excalibur Army předvede samohybnou houfnici Dita na podvozku Tatra, která je vybavena rovněž dělem ráže 155 mm, ovšem s délkou hlavně 45 ráží.

Divizi CSG Aerospace budou reprezentovat firmy Retia, Eldis a Česká letecká servisní (ČLS). Retia jako novinku odhalí první české komplexní antidronové řešení ReCas na bázi elektronického rušení, které zahrnuje i 3D radar ReGuard.

Své služby a projekty na stánku firem holdingu CSG návštěvníkům přiblíží i společnost Excalibur International. Ta působí jako integrátor komplexních projektů společností holdingu CSG a také je obchodně zastupuje v řadě regionů po celém světě.

Author: AnM
Journalist at TruckFocus.cz

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!