DB Schenker sleduje zásilky pomocí ultratenkého štítku

16 května 2023, 12:03

DB Schenker je prvním logistickým poskytovatelem v Evropě, který nabízí sledování zásilek pomocí ultratenkého štítku. Ten vyvinula technologická společnost Sensos. Je jednorázový a lze ho připevnit na různé druhy podkladů, jako jsou palety, kontejnery nebo kartony. To umožní jednotné sledování, jak v pozemních, leteckých tak i námořních přepravách.

Ultratenké štítky DB Schenker

Štítek odesílá údaje o poloze a teplotě zásilky v reálném čase prostřednictvím mobilní sítě. Když se s balíčkem během přepravy manipuluje, zákazník o tom obdrží upozornění. Nenápadný design štítku zvyšuje také bezpečnost cenných zásilek, protože nepřitahuje pozornost.

Jednorázový štítek je vybaven bezlithiovou baterií. Oproti běžné baterii se při její výrobě vyprodukuje méně CO2, navzdory svým malým rozměrům vydrží až šest měsíců a díky nízké hmotnosti spotřebuje při přepravě méně energie.

 „Trackovací technologie se nyní vejde do milimetr tenké nálepky. Štítek Sensos je tak malý a lehký, že ho lze použít pro náklad jakékoli velikosti. Ve spojení s internetovou platformou connect2track nabízí optimální přehled a sledování stavu zásilek. Mimo jiné to výrazně zlepšuje stávající nabídku služeb pro naše zákazníky a umožňuje ještě flexibilnější a bezpečnější přehled,“ říká David Pollender, Product Owner Business Development IoT ve společnosti DB Schenker.

Platforma connect2track společnosti DB Schenker umožňuje zákazníkům sledovat polohu a stav zásilky (např. teplotu a vlhkost). Průběžně nabízí odhadovaný čas příjezdu na základě údajů v reálném čase, zvyšuje efektivitu optimalizací dodavatelského řetězce a díky alarmům, které se aktivují při otevření zásilky, zajišťuje také vyšší bezpečnost.

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!