UFI Filters představuje multifunkční filtrační modul pro FPT F28

10 února 2023, 14:16

Společnost UFI Filters potvrzuje své dlouholeté partnerství se společností FPT Industrial. Italská skupina si vybrala technologii filtrů UFI pro svou nejnovější generaci motoru FPT F28 Stage V.

Základní výhodou filtračního systému UFI je integrace více funkcí do jednoho kompaktního modulu, což významně přispělo k úspěchu tohoto výrobku. Filtr i předfiltr nafty jsou sestaveny v jediném hliníkovém talkovém odlitku, ohřívače, snímače teploty i přítomnosti vody.

Teplotní čidlo a ohřívač jsou nezbytné pro optimální tepelné řízení paliva i v těch nejnáročnějších provozních podmínkách. Tento typ motoru je určen pro zemědělské aplikace, jako je například řada specializovaných traktorů Carraro „Agricube Pro“. Tento typ elektrických snímačů zásadní pro zajištění provozu čtyřválcového motoru i v otevřené krajině a v nejchladnějších měsících, což usnadňuje produktivitu a nízkou spotřebu motoru.

Plnicí čerpadlo je užitečným prvkem při výměně filtru nebo filtračního modul, by se správně doplnilo palivo v okruhu.

Předfiltr hraje hlavní roli při filtrování nejhrubších částic a plní primární funkci při oddělování vody od paliva. Proto je vybaven snímačem přítomnosti kapaliny, který signalizuje, kdy je čas oddělenou vodu vyprázdnit. Má také smíšené celulózové a syntetické filtrační médium, vyvinuté společností UFI podle její specifikace materiálu FormulaUFI.H2O, s odlučovací schopností více než 95 % vody podle normy ISO 16332 a filtrační schopností, která dokáže zablokovat více než 98 % částic větších než 20 mikronů. Zajišťuje tak interval výměny až 600 pracovních hodin. Filtr se může spolehnout také na stejný filtrační vzorec, který se vyznačuje funkcí jemné filtrace s odlučovací schopností více než 95 % pro částice do 4 μm podle normy ISO 19438.

Rinaldo Facchini, generální ředitel skupiny UFI Filters, k tomu říká: „Filtry UFI jsou synonymem spolehlivosti nejen pro osobní a lehká vozidla, ale také pro motory, které potřebují ještě vyšší výkon a pracují v náročnějších podmínkách prostředí, jako je například zemědělství. Kompaktnost, vysoká produktivita a nízký dopad na životní prostředí jsou přednosti, které vedly tento 2,8litrový motor k získání ocenění „Diesel roku 2020″. Jsme hrdí na to, že k tomuto úspěchu můžeme významně přispět filtračním systémem, který jsme vyvinuli společně s naším zákazníkem.“

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!