Renault Trucks přidává do systému Optifleet moduly “Health” a “Safety”

20 prosince 2022, 12:25

Optifleet, řešení pro správu vozového parku značky Renault Trucks, pomáhá dopravcům zvyšovat profitabilitu jejich vozidel snižováním provozních nákladů a zlepšovat spokojenost jejich vlastních zákazníků.  Pro ještě vyšší produktivitu svých zákazníků přidává Renault Trucks do systému Optifleet dva nové– “Health” a “Safety”. Ty jsou navrženy tak, aby snižovaly riziko nehod a neplánovaných odstávek vozidel na minimum.

 

Řešení správy vozového parku Optifleet značky Renault Trucks zjednodušuje každodenní činnost dopravců a poskytuje jim nástroje pro optimalizaci výkonu jejich nákladních vozidel a řidičů. Optifleet nyní obsahuje pět modulů, z nichž lze každý aktivovat nezávisle na ostatních tak, aby vyhovoval potřebám každého dopravce.

  • Modul Check sleduje a optimalizuje spotřebu paliva nákladních vozidel, čímž snižuje celkové emise CO2. Dále analyzuje hospodárnou jízdu řidičů a sleduje případné změny. Tento modul také poskytuje informace o úrovni nabití akumulátorů elektrických vozidel.
  • Modul Map lokalizuje vozidla v reálném čase a poskytuje vedoucím vozových parků informace, které potřebují k optimalizaci tras a zvýšení spokojenosti zákazníků tím, že je informuje o přesném čase příjezdu řidiče na místo dodání.
  • Modul Drive monitoruje dobu jízdy a odpočinku řidičů. Údaje z tachografu lze stahovat na dálku a zjednodušit tak administrativní operace.

Renault Trucks nyní přidává do nabídky systému Optifleet dva nové moduly: Health a Safety:

  • Nový modul zasílá zprávy o výstražných kontrolkách na palubní desce každého vozidla, a to buď jako upozornění v reálném čase na portálu Optifleet, nebo jako e-mailové upozornění. Správce vozového parku pak může naplánovat potřebnou údržbu a vozidla a předcházet tak jeho neplánovaným odstávkám.
  • Modul Safety monitoruje bezpečnostní systémy vozidla, jako systém nouzového brzdění (AEBS), elektronická kontrola stability (ESC) a systém varování při vyjetí z jízdního pruhu (LDWS). Tento modul také detekuje jakékoli nadměrné brzdění nebo zrychlení. Data odesílá buď v reálném čase na portál Optifleet, nebo e-mailem dopravci, který je pak může využít k analýze jízdních stylů. Vybraní řidiči pak mohou absolvovat školení pro snížení rizika nehod a předčasného opotřebení komponentů vozidla.

Moduly Optifleet Check, Map, Drive, Health a Safety jsou k dispozici pro modelové řady vozidel Renault Trucks T, C a K.  Moduly Check, Map a Drive jsou k dispozici pro modelovou řadu Renault Trucks D a D Wide (v elektrické i dieselové verzi). Optifleet je kompatibilní také se značkami jiných nákladních vozidel.

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!