DB Schenker otevře v Rudné u Prahy high-tech logistické centrum

7 prosince 2022, 14:04

DB Schenker otevře v příštím roce nové high-tech logistické centrum v Rudné u Prahy. Automatizovaný expediční sklad doplní jeho nedávno rozšířený logistický terminál. Kromě maloobchodních operací bude nové distribuční centrum sloužit také pro B2C a e-commerce přepravy včetně služeb s přidanou hodnotou (value-added services) uspokojujících poptávku spotřebitelů po personalizovaných produktech. 

High-tech logistické centrum DB Schenker u Prahy

Nové centrum v Rudné nabídne na velkorysém půdorysu 54.000 m2 širokou škálu služeb, a to díky modulárnímu systému G-T-P (goods-to-person) v kombinaci s dopravníkovým systémem a třídičem s příčným pásem na zásilky, které dodala firma Körber. Její softwarové řešení bude také řídit více než 100 autonomních mobilních robotů (AMR), které budou součástí automatizovaného logistického ekosystému. Distribuční centrum tak bude představovat jedno z největších nasazení AMR svého druhu ve východní Evropě.

E-commerce operací přibývá a automatizace pomáhá zvyšovat kapacitu, ale i odolnost dodavatelského řetězce. Velmi proto oceňujeme, že se pro náš zásadní technologický projekt podařilo získat prostory ve stejném areálu, kde již nyní máme centrálu a odkud denně expedujeme zásilky. Takové synergie nám umožní nejen optimalizovat provoz, ale také lepší spolupráci mezi kolegy z různých úseků,“ prozradil ředitel společnosti DB Schenker Tomáš Holomoucký.

Technologie se bez lidí neobejdou. Navzdory vysoké úrovni automatizace bude expediční sklad ve špičce vyžadovat více než 1.000 operátorů. Zahájení provozu nového distribučního centra je naplánováno na léto 2023.

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!