DB Schenker digitalizuje svá skladovací řešení

31 října 2022, 12:39

Přední logistická společnost DB Schenker se stává průkopníkem inovativních řešeních pro skladování. Na své globální Product Show představila novou službu dodávky náhradních dílů pomocí 3D tisku a virtuálního skladu. Tato digitální inovace si klade za cíl snížit náklady na výrobu, zkrátit dobu dodání i snížit uhlíkovou stopu.

Virtuální sklad sníží náklady za přepravy, zkrátí dodací lhůty a ochrání životní prostředí.

„Je to příklad toho, co může logistika budoucnosti zákazníkům nabídnout. Cílem je vyhnout se zbytečnému skladování a učinit dodavatelské řetězce více stabilní i flexibilní. V době, kdy globální logistika čelí neustále rostoucím výzvám, jsou inovace jako dodávka náhradních dílů prostřednictvím 3D tisku skutečnou přidanou hodnotou pro naše zákazníky,“ říká Jochen Thewes, generální ředitel DB Schenker.

Společnost DB Schenker v pilotních projektech úspěšně otestovala virtuální sklady určené pro zákazníky z oblasti strojírenství, automobilového průmyslu a železniční dopravy. Díly, jako madla, obložení nebo kryty, se vyrobí na zakázku v blízkosti zákazníka. Bez předvýroby a skladování snižuje on-demand výroba („výroba na vyžádání“) náklady. Nová služba virtuálního skladu společnosti DB Schenker se nyní nabízí široké škále zákazníku po celém světě.

DB Schenker úzce spolupracuje se společností Deutsche Bahn, která má s 3D tiskem náhradních dílů pro vlaky bohaté zkušenosti.

„Dle našich zjištění lze na místě vyrobit až deset procent zásob firem,“ podotýká Jochen Thewes.

Pro 3D tisk jsou vhodné zejména náhradní díly, které jsou zapotřebí relativně zřídka, a přitom se kvůli minimálnímu odběru skladují ve velkém množství. Virtuální skladování dílů převážně spočívá v bezpečném nahrání 3D plánů do cloudu.

Kromě nové „výroby na vyžádání“ (on-demand) představila společnost DB Schenker ve Frankfurtu řadu dalších inovací, včetně „digitální řídicí věže“ pozemní přepravy, díky níž je možné každý den v reálném čase sledovat 9.000 konsolidovaných přeprav po celé Evropě. Také interkontinentální řešení dodavatelského řetězce společnosti DB Schenker v letecké a námořní přepravě využívají umělou inteligenci, data v reálném čase a interaktivní informační platformy, aby učinila dodavatelské řetězce zákazníků odolnější a udržitelnější. V oblasti zvyšování zaměstnaneckých kompetencí ve skladování se DB Schenker spoléhá na senzorovou technologii nebo datové brýle.

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!