PENAX: Nové pneumatické kotoučové brzdy (typ SYD7)

19 září 2022, 11:28

S novým typovým číslem „SyD7“ (Synact DEVO) uvádí Knorr-Bremse na trh novou generaci pneumatických kotoučových brzd s novými inovativními funkcemi. Naleznete je v nabídce firmy Penax.

S novým typem „SyD7“ byl brzdový třmen a patentovaný držák hmotnostně optimalizován a jejich vzhled se změnil. Spolu s novým designem držáku byl zároveň přepracován a patentován koncept brzdových desek. To je viditelné na rozdílné délce vnitřní a vnější desky a zároveň na novém tvaru zajišťovacího můstku. V souvislosti s tím bylo také přepracováno kabelové vedení indikátoru opotřebení brzdových desek.

Novinkou na trhu je rovněž Knorr-Bremse „ACR“ systém (Active Caliper Release). Toto technické řešení aktivně odsouvá brzdové desky od brzdového kotouče díky pružinovému systému a současně centruje třmen zpět do středové polohy vůči brzdovému kotouči. Tímto způsobem ACR přispívá k redukci palivových nákladů a optimalizuje opotřebení brzdových desek.

Brzdy instalované na vozidle z prvovýroby a stejně tak brzdové třmeny dodávané na aftermarket jsou již připraveny pro instalaci ACR systému. Je možné si vybrat mezi brzdovými deskami s ACR nebo bez ACR systému.

Servisní koncept je završen novou optimalizovanou sadou vedení a těsnění a sadou tlačítek.

S novým servisním kufrem pro kotoučové brzdy K158880K50 budete plně vybaveni pro provedení bezpečných a efektivních oprav SyD7 pneumatických kotoučových brzd od Knorr-Bremse.

Upozorňujeme, že nová generace brzdových třmenů není zpětně zaměnitelná s předcházející generací třmenů.

Ve zkratce:

  • nová generace vzduchových kotoučových brzd Synact SyD7 pro DAF
  • nový koncept držáku třmene a brzdových desek
  • zahrnující ACR (Active Caliper Release) systém (záleží na instalaci z prvovýroby)
  • servisní manuál Y416977

Servisní náhradní díly a nářadí pro Knorr-Bremse SyD7 DAF aplikace:

Speciální & doplňkové nářadí:

  • Servisní kufr pro kotoučové brzdy – K158880K50 obsahuje všechny speciální přípravky pro profesionální opravy a údržby Knorr-Bremse třmenů typů SB5/SB6/SN6/SB7/SK7/SL7/SM7/SN7/ST7/SyD7.
  • Měrka brzdových kotoučů – K146719K50 – vhodná pro brzdové kotouče pro Knorr-Bremse aplikace
  • Měrka brzdových válců – K108806K50 – vhodná pro brzdové válce Knorr-Bremse

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!