DB Schenker kupuje poskytovatele logistického softwaru Bitergo

13 července 2022, 13:22

DB Schenker koupil IT společnost Bitergo. Ta od svého založení v roce 2013 nabízí logistická řešení a poradenství se zaměřením na skladování, realizaci dodavatelského řetězce a mobilní aplikace.

DB Schenker a Bitergo spolu úzce spolupracují již tři roky. Nedávnou akvizicí společnost Schenker posiluje svou digitální strategii a pouští se do cloudového softwaru pro malé a střední zákazníky. Díky standardizovaným modulům pro technologie dodavatelského řetězce může poskytovatel logistických služeb nabízet více individuálních řešení svým zákazníkům a reagovat na rostoucí komplexnost logistiky.

Společnost Bitergo je pro nás ideálním partnerem, kterého s radostí začleníme do naší vize budoucího digitálního řízení dodavatelského řetězce. Evropský trh poskytovatelů softwaru pro služby v logistice je značně roztříštěný a nesplňuje požadavky všech hráčů. Konkurenti mají navíc velmi odlišné zázemí, znalosti a zaměření. Tato spolupráce vytváří velké synergie: DB Schenker disponuje globální sítí i dlouholetou kompetencí v oblasti logistiky a technologií. Bitergo přináší zkušenosti, odborné znalosti a skvělou vizi,“ říká Christa Koenen, ředitelka pro informatiku a data ve společnosti Schenker AG.

DB Schenker je pro nás preferovaným partnerem. Jeho globální působnost nabízí ideální prostředí pro pokračování našeho růstu z posledních let. Zejména pro naše zaměstnance je nová kapitola skvělým oceněním jejich práce. Nyní můžeme společně posílit naše portfolio a pracovat na dalším růstu společnosti Bitergo,“ říká Andreas Trautmann, ředitel společnosti Bitergo.

Profil Bitergo

Společnost Bitergo se sídlem v německém Dortmundu nabízí softwarová řešení pro digitalizaci logistických procesů. Značka Warehouse Star kombinuje různé mobilní aplikace a webová rozhraní pro řízení zásob v dodavatelském řetězci. Poskytovatelům logistických služeb a e-shopům umožňuje spustit standardizovaný softwarový systém přímo prostřednictvím cloudu kdekoliv na světě. Integrovaná datová brána umožňuje snadný přístup a výměnu elektronických objednávek a dodacích listů.

V budoucnu bude společnost nadále poskytovat služby externím zákazníkům jako samostatný subjekt. Partnerství se společností DB Schenker umožní prosazovat řešení na trhu a napomůže rychlejšímu vývoji nových řešení a otevření mezinárodních trhů.

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!