Digitální správa pneumatik: Nová verze ContiConnect 2.0

4 května 2022, 15:20

Společnost Continental představuje novou generaci systému správy pneumatik ContiConnect. Verze 2.0 zavádí nezbytnou infrastrukturu pro komplexní digitální správu pneumatik budoucnosti.

„Platforma ContiConnect 2.0 se zaměřuje na digitalizaci pneumatik. Dláždí cestu pro inteligentní správu pneumatik kombinovanou s na míru šitým výběrem digitálních řešení pro pneumatiky založených na službách,“ vysvětluje Tansu Isik, ředitel oddělení obchodního rozvoje a globálního marketingu v divizi pneumatik společnosti Continental.

Průběžná analýza rozsáhlého souboru dat získaných z pneumatik vytváří širokou datovou základnu. ContiConnect 2.0 umožní provádět údržbu pneumatik – a to jak u osobních automobilů, nákladních automobilů či autobusů, tak u terénních automobilů – přesně v ten okamžik, kdy je zapotřebí. Systém ContiConnect již často využívají zákazníci, kteří působí ve stavebnictví, intralogistice či v přístavech.

„Naši fleetoví zákazníci benefitují z modulárnosti, flexibility a kompatibility systému ContiConnect 2.0. Ten umožňuje mimořádně bezpečnou digitální správu pneumatik, zvyšuje provozuschopnost vozidel a maximalizuje transparentnost nákladů,“ říká Isik.

Vozidla tak stráví méně času mimo provoz, přičemž společnosti zabývající se nákladní dopravou a správci vozových parků na staveništích, v intralogistice a v přístavech budou moci těžit také z nižších nákladů na údržbu a vyššího kilometrového výkonu.

Další krok na cestě k prediktivní údržbě

ContiConnect 2.0 je novou verzí osvědčeného digitálního systému společnosti Continental pro správu pneumatik, který byl vytvořen takříkajíc „od píky“.

„U systému ContiConnect 2.0 vycházíme ze stávajících funkcí, jako je průběžné monitorování tlaku v pneumatikách, abychom našim fleet zákazníkům umožnili digitálně sledovat zbývající kilometrový výkon, hloubku dezénu a stav všech pneumatik v jejich vozovém parku,“ říká Sven Wilhelmsen, ředitel produktového managementu pro digitální řešení v divizi pneumatik společnosti Continental.

K tomu všemu navíc došlo ke značnému zvýšení uživatelského komfortu. Byla totiž spuštěna nová aplikace, která poskytuje přehled o veškerých zmíněných oblastech a správcům vozových parků přináší relevantní informace v cílené podobě.

Veškerá data, která jsou ohledně pneumatiky a vozidla dostupná, se neustále průběžně analyzují. Velká data tedy umožňují přicházet s přesnými prognózami, které se týkají stavu pneumatik. Servis pneumatik a vozidel lze koordinovat a vzájemně ladit tak, aby bylo dosaženo optimálního efektu včetně propojení servisu s dodavatelem pneumatik.  Výsledkem je vyšší efektivita vozového parku, nižší celkové náklady a jistota pro správce vozových parků, že jejich vozidla budou k dispozici delší dobu.

ContiConnect 2.0 je řešení pro vozové parky sestávající z nákladních automobilů, autobusů i osobních automobilů, ale také terénních vozidel. Správce příslušného vozového parku získá rychlý a uživatelsky přívětivý přehled o celém vozovém parku – bez ohledu na to, kde se vozidla nacházejí.

ContiConnect 2.0 již od konce roku 2021 úspěšně testuje vybraná skupina zákazníků, přičemž nová platforma bude uvedena na  trh v průběhu roku 2022.

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!